У програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» інфекціоніст Вадим Арістов окреслив масштаби, в яких пандемія, карантин та локдаун нашкодили економіці та бізнесу, а також припустив, коли почнеться спад COVID-19 і Україна, нарешті, вийде з цього кризового становища.

Прогнози щодо спаду коронавірусної хвороби в Україні експерт дає невтішні. «В Україні з тим рівнем державних інститутів це буде на 1-2 роки пізніше, ніж у світі», - вважає Арістов. Так, світ буде виходити із цієї ситуації вже наступного року, Україна - не швидше як 2023 року. Але цей прогноз він робить за умови відсутності будь-яких контррухів у владі.

Окрім очевидних демографічних втрат, які для України становлять майже 40 тисяч населення, коронавірус сильно зашкодив сфері бізнесу. Локдаун та інші карантинні обмеження призведуть до втрати кадрів, а відтак і до втрати будь-якого потенціалу. «Вони будуть ще 3 роки втрачати кращих своїх людей», - констатує він. Від цього, пояснює експерт, залежить розвиток ринків та купівельна спроможність.

«Це буде на 1-2 роки пізніше, ніж у світі»: Арістов сказав, коли в Україні закінчиться епідемія

Водночас Арістов вказує на відсутність необхідного державного інституту в цьому питанні. Та зі свого боку великий бізнес міг би теоретично сформувати інституцію для боротьби з COVID-19. Тим не менш, ця ідея не цікавить власників компаній.

Джерело