За життя пана Олександра медики боролися три тижні. Стан недужого з коронавірусом був украй тяжкий — двобічна пневмонія, високий тиск, хворе серце, залежність від кисню. А головне — вік, адже дідусеві виповнився 101 рік. У те, що він зможе здолати хворобу, вірилося мало. Проте найстаршого пацієнта лікарні на Рівненщині сьогодні виписали додому.

Як він почувається і що допомогло вижити, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Пан Володимир обіймає свого 101-річного батька. Він ще оговтується від хвороби. Дідусь 22 дні був у лікарні.

Найстаріший хворий: на Рівненщині 101-річного дідуся виписали з COVID-лікарніі

"Спочатку в нього були проблеми з шлунком, а вже ввечері — висока температура", — розповідає син довгожителя Володимир Гельфанд.

Чоловік перебував у тяжкому стані, бо окрім поважного віку ще й має супутню хворобу серця та гіпертонію. Поки лікарі рятували життя найстаршому своєму пацієнту, медсестри та санітарки його доглядали та підбадьорювали. Та після перенесеної хвороби, каже син, батькові треба ще кілька місяців, щоб прийти у норму. Нині він більше спить, продовжує приймати ліки та постійно на зв’язку із сімейним лікарем.

Медики ж кажуть, що важливе життя кожного хворого незалежно від віку. І просять у пацієнтів допомоги натомість.

"Найважче морально, бо практично всі хворі — важкі. Люди налякані. Медики не лише лікують, вони працюють також як і психологи", — зазначає директор здолбунівської лікарні Володимир Лепеха.

Жага до життя, позитивний настрій допомагають і пану Олександру, певен його син, а ще турбота про здоров’я.

Син сподівається, що невдовзі батько знову ходитиме, хоч і з паличкою, однак сам. А ще вони знову говоритимуть на улюблені теми — про географію та математику.

Раніше очільник МОЗ Максим Степанов розповів, чи застосовують українські лікарі медичне сортування.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело