Ранок 9 квітня 2021 року став чорним для британців – помер найстраший в історії британської монархії чоловік, життєвий союзник Єлизавети ІІ, принц Філіп, герцог Единбурзький. Їхній монарший шлюб

  • До того, як стати герцогом Единбурзьким, він був принцом Греції й Данії, племінником грецького короля. Народився на грецькому острові Корфу в 1921 році. Маленького принца Філіпа вивезли контрабандою з Греції в помаранчевому ящику на борту корабля, що належить Королівському флоту Великобританії за наказом британського короля Георга V, після того, як його батько був арештований за зраду під час політичних заворушень.

Відтак, принц не був громадянином Великої Британії, хоча мав англійське і німецьке походження.

“У всякому разі, я вважав себе скандинавом, особливо данцем”, – зазначив Філіп в інтерв’ю 1992 року.

Фанат авто, романтик і гуморист: яким принца Філіпа, чоловіка Єлизавети ІІ, запам'ятає світ
  • Юність Філіпа була важкою. Мати лікувалася у психіатричній лікарні, батько переїхав до МонтеКарло, сім'я старшої сестри розбилася в автокатастрофі, а коли Філіпу виповнилося 17, від раку помер його дядько і опікун...
  • Принц Філіп вперше зустрівся із своєю майбутньою дружиною, принцесою Єлизаветою, коли тій було 8 років. Це сталося на весіллі принцеси Марини Грецької і герцога Кентського в 1934 році. Наступного разу вони зустрілися аж через п'ять років.

Після чого листувалися протягом багатьох років, поки їхнє спілкування не переросло у романтичні стосунки.

Але стаття в журналі Time 1957 р. вказує на те, що батько принцеси, король Георг VI, “категорично не схвалював” їхній союз.

“Попри британське походження Філіпа і його прекрасний військовий послужний список, Георг VI дуже турбувався про думку британського народу … чи прийме він грецького принца як чоловіка очікуваної спадкоємиці. Було щось у цій зухвалій молодій людині з його гучним, гучним сміхом і його грубими, морськими манерами, що дратувало ніжного короля”, – пише видання.

  • До того, як стати чоловіком принцеси Єлизавети, принц Філіп не був заможним. На його банківському рахунку було лише 12 пенсів.
  • Коли він зважився одружитися з Єлизаветою, йому довелося відректися від своїх титулів, даних при народженні, стати громадянином Великої Британії й взяти ім’я Філіп Маунтбеттен.

Принц нарікав, що його діти не можуть носити його прізвище, адже королева хотіла зберегти ім’я свого роду – Віндзор – після весілля.

“Я єдина людина в країні, яка не змогла дати своє ім’я дітям”, – заявляв принц.

Все ж у 1960 році пара прийшла до компромісу. Подружжя вирішило, що якщо їхнім нащадкам знадобиться прізвище, вона звучатиме як Маунтбеттен–Віндзор.

  • У 1939 році Філіп вступив у Королівський військовоморський флот Великобританії. Наступного
    Джерело