Південноафриканський штам коронавірусної інфекції набагато стійкіший до вакцини Pfizer-BioNTech.

Про це повідомляє видання The Times of Israel з посиланням на дані дослідження, проведеного фахівцями Тель-Авівського університету і мережею медичних установ клали.

В ході дослідження двома експертними групами були проведені аналізи 150 вакцинованих громадян Ізраїлю з позитивним результатом на коронавірус. Так, частка вірусу, який прийшов з південноафриканської сторони, виявилася у вісім разів вище, ніж його частка серед невакцинованих, але інфікованого населення.

Вчені заявили про стійкість південноафриканського штаму Covid-19 до вакцини Pfizer

За словами професора Аді Стерн, головного автора дослідження, фахівці очікували тільки один випадок південноафриканської варіації вірусу. Отже, подібний тип вірусу, на відміну від британського і вихідного, здатний протистояти дії вакцини.

Аді Стерн зазначила, що робити кінцеві висновки зарано. Для отримання максимально точної інформації необхідно продовжити дослідницьку роботу.

У той же час інше дослідження, проведене Pfizer / BioNTech, свідчить про те, що в Південній Африці вакцина ефективна на 100%.

Раніше стало відомо про те, що американська компанія Pfizer спільно зі своїм німецьким партнером BioNTech направили заявку в Управління з питань якості продовольства і медикаментів США з метою отримання ліцензії на екстрене використання препарату на дітях, вік яких становить від 12 до 15 років. Уточнюється, що найближчим часом компанії мають намір направити заявки в інші регулятори.

6 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною компанією Pfizer про постачання 10 мільйонів доз вакцини проти Covid-19. Як повідомила прес-служба президента, про це у лютому домовлялися Володимир Зеленський та головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.

Україна також очікує до кінця травня отримати партію вакцин Pfizer і AstraZeneca в рамках глобального механізму Covax. Україна повинна отримати 1,7 млн доз вакцин кількома траншами.

Додамо, що темпи Covid-вакцинації досі повільні.

Степанов вважає, що Україна у найближчі два тижні вийде на 25 тисяч хворих на добу.

Читайте також статті:
  • Війна за правильну дозу. Чому світ забув про проблеми Pfizer і напав на AstraZeneca?
  • Атака на вакцину AstraZeneca. Як наука і доказова медицина програють політиці та фейкам
  • Без тотальної вакцинації українці ще довго будуть закривати бізнес, хворіти і вмирати

Джерело