У "Сніданку з 1+1" триває порівняння цін на однаковий продуктовий кошик в Україні та інших країнах. Журналісти порівняли вартість продуктів у Чехії та Україні, а також середню заробітну плата в країнах.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1" від 7 травня.

Для експерименту журналісти склали стандартний список продуктів на один тиждень. М'ясо, овочі, фрукти, крупи, хліб, сир, молочні продукти, шоколад і чай. З ним вирушили за покупками в Києві. Купували суворо за списком і все ретельно зважували. У результаті вийшло – 599 гривень.

Порівняння цін на продукти в Україні та Чехії: у якій країні зробити закупи дешевше

У Празі уже 10 років мешкає українка Зіля Валкова, яка родом із Нового Роздолу Львівської області. До Чехії переїхала до батьків і вже за рік зустріла майбутнього чоловіка Мілана. Нині вони мають трьох дітей.

На місяць родина витрачає чималу частину бюджету на продукти. Загалом ціни в Чехії доволі часто коливаються. Наприклад, перед святами дешевшають.

"Перед Великоднем продукти дешевшають. Дуже багато акцій. А я пам’ятаю в Україні було навпаки - ціни за яйця і за цукор дуже росли нагору", - зазначає Зіля.

У межах експерименту дівчина придбала у магазині чітко все за списком. Продукти їй обійшлися на 631 крону. За курсом на сьогодні це 816 гривень.

В Україні такий самий набір обійшовся в 599 гривень. Тобто дешевше на 30%. Але заробітні плати в Чехії значно вищі, аніж в Україні.

У середньому, чех заробляє 30 тисяч крон, або майже 38 тисяч гривень. В Україні ж середня зарплата 12 тисяч гривень. За такої різниці в заробітках ціни на окремі продукти відрізняються не сильно.

Пів кілограма телятини коштує майже однаково: 80 гривень в Україні проти 98 дев'яноста восьми в Чехії. Вартість шести яєць взагалі ідентична - 25 гривень. А от овочі дешевші в Україні. У Чехії картопля обійшлась майже в 40 гривень, а на Батьківщині - 20. Найбільша різниця в ціні серед всіх продуктів на моркву. Кілограм чеської моркви коштує 38 гривень, а от української всього п’ять гривень.

Як повідомлялося, експерти пояснили, чому виникає потяг до марнотратства.

Джерело