Перша перемога у відборі. Жіноча збірна України з волейболу розпочала шлях у кваліфікації за вихід на Євро-2021 одним з найскладніших матчів. У першому турі - проти Португалії (другі сіяні у групі, матч проходив на їх території). Україна виступає у відборі без кількох лідерок, але все одно була фавориткою матчу. Однак цей статус довелося підтверджувати по ходу матчу, який складався для синьо-жовтої збірної дуже непросто. Перший сет закінчився перемогою Португалії - 25:20. А в другій партії лише в самій кінцівці українкам вдалося вирвати перевагу та зрівняти рахунок - 25:21 на користь України. Загалом у кожному сеті цього матчу краще починала збірна Португалії, яка вела на старті усіх партій. Ближче до середини українки вирівнювали ситуацію, а потім дотискали суперниць у вирішальні моменти. Так сталося не тільки в другому, але й в третьому та четвертому сетах - 25:23 та 25:19 на користь України. А відповідно, перемога 3:1 за Україною у матчі проти Португалії. Найрезультативнішою у складі синьо-жовтої збірної стала 29-річна догравальниця Богдана Анісова - 21 очко. Більше десяти очок набрала також центральна блокуюча Діана Мелюшкіна - 14. Саме дії центральних блокуючих зіграли одну з вирішальних ролей у перемозі України: синьо-жовта збірна зробила 15 блоків проти 8 у суперниць. Відбір на Євро-2021 з волейболу серед жінок. Перший тур Португалія - Україна 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 19:25) Турнірна таблиця групи B Україна - 3 очки (1 матч), 3:1 Швеція - 0 (0) Грузія - 0 (0) Португалія - 0 (1), 1:3 Що далі Грузія не виступає на першому колі відбору в Португалії, відповідно три збірні зіграють по два матчі у Португалії. У суботу, 8 травня, Україна зіграє проти Швеції.

Україна оформила вольову перемогу над Португалією у відборі на Євро-2021 з волейболу