38 геймів - саме стільки довелося зіграти тенісисткам, щоб визначити переможницю. Матч іспанки Сари Соррібес-Тормо та італійки Каміли Джорджі закривав програму першого ігрового дня основної сітки турніру WTA 1000, що проходить у Римі. Для тенісисток це була лише друга особиста зустріч між собою. В листопаді 2020-го, граючи у австрійському Лінці, Джорджі здолала Соррібес-Тормо у трьох сетах, а гра тривала понад дві з половиною години. На турнір у Римі обидві тенісистки відібралися різними шляхами. Соррібес-Тормо отримала місце в основній сітці завдяки рейтингу (51-а ракетка світу). А ось Джорджі здобула право виступити на ньому, отримавши вайлдкард від організаторів змагань. Втручання батька Джорджі Крім самої гри, одним із яскравих моментів зустрічі стала поведінка батька Каміли Джорджі. Він активно жестикулював, давав знаки італійській тенісистці і навіть звертав увагу на суддю. У другому сеті за рахунку 5:3, Джорджі виграла перше очко на подачі Соррібес-Тормо. Під час наступного розіграшу італійці зарахували аут, проте арбітриня на вишці змінила рішення лінійного судді - очко мали переграти. Джорджі хотіла, щоб очко у розіграші віддали саме їй. У суперечку тенісистки із арбітринею втрутився батько Джорджі Серджіо, на що спочатку вона попросила його припинити розмови. Італійка програла той гейм, чим викликала невдоволення свого батька. Проте незадоволений він був саме рішенням арбітрині. Суддя на вишці злякалася через таку поведінку батька. Через це вона навіть викликала охорону на корт. "Чи можливо, щоб хтось побув поруч? Тому що батько Джорджі збожеволів і я б хотіла, щоб хтось був поруч", - сказала арбітриня по рації. На виклик судді відреагували схвально. Згодом журналістка Джілл Мартін пояснила рішення арбітрині тим, що батько Джорджі постійно вступав у розмову із нею, і "на таке видовище було дуже складно дивитися". Як зіграли Соррібес-Тормо та Джорджі? Перші два сети між тенісистками закінчилися тай-брейками. При чому Джорджі мала можливість виграти у першому, хоча програла: за рахунку 5:4 на свою користь у неї було три сет-боли, однак жодним вона не скористалася. Іспанка, натомість, перевела партію на тай-брейк, у якій здобула перемогу Другий сет запам'ятався невдалою грою тенісисток під час геймів на власних подачах (іспанка та італійка дозволили одна одній зробити по чотири брейки). Іспанка відігралася, програючи в рахунку 3:5 і навіть вийшла уперед. Проте і у другому сеті найсильнішою тенісисткою стала переможниця тай-брейку. Цього разу нею була Джорджі. У третій партії Соррібес-Тормо здійснила камбек. Вона програвала 0:4 на старті сету, проте змогла відігратися. Джорджі зробила ще один брейк і вишла уперед із рахунком 5:3, проте іспанка не лише зробила брейк у відповідь, але й взяла після цього ще три гейми. Та здобула перемогу у напруженому матчі. Гра між тенісистками тривала 3:51 години - це найдовший матч 2021 року у WTA. Другий сет, зокрема, тривав 1:31 години. Топ-5 найдовших матчів року Сара Соррібес-Тормо - Каміла Джорджі - 3 години 51 хвилина (Рим, перший раунд) Іріна-Камелія Бегу - Йоганна Конта - 3 години 33 хвилини (Гіппсленд, 1/8 фіналу) Сара Соррібес-Тормо - Бернарда Пера - 3 години 23 хвилини (Абу-Дабі, 1/16 фіналу) Анастасія Потапова - Анастасія Павлюченкова - 3 години 20 хвилин (Стамбул, 1/16 фіналу) Марі Боузкова - Б'янка Андрееску - 3 години 17 хвилин (Мельбурн, півфінал) Соррібес-Тормо у 2021 році зіграла чотири матчі, тривалістю понад три години. Крім матчів проти Джорджі та Пери, вона також провела поєдинки проти Кеті Макнеллі (3 години 16 хвилин на турнірі в Гіппсленді), а також проти Людмили Самсонової (3 години 8 хвилин у Мельбурні). Програла іспанка лише матч проти Макнеллі. Що далі? У другому раунді на Соррібес-Тормо очікує білоруска Аріна Сабалєнка, яка в оновленому рейтингу WTA піднялася на четверте місце. Єдиною українкою, яка продовжує виступи на турнірі в Римі є Еліна Світоліна. Вона стартує на змаганнях з другого раунду, а її суперницею стане американка Аманда Анісімова.

Два тай-брейки та камбек за рахунку 0:4. Як у Римі зіграли найтриваліший матч сезону WTA