Українка програла перший сет, але у наступних двох не залишила шансів суперниці. Після вильоту Марти Костюк у першому раунді турніру в Римі, участь у змаганнях продовжувала лише Еліна Світоліна. Завдяки високому місці в рейтингу, українка мала розпочати виступи з другого раунду. Читайте також: Світоліна втратила одну позицію, найкращий результат Калініної за рік. Оновлені рейтинги WTA та ATP Перед турніром у Римі Світоліна виступала на змаганнях у Мадриді. В Іспанії українська тенісистка зіграла лише один матч, вилетівши від представниці Швейцарії Жіль Тайхманн. У першій грі на кортах у Римі на лідерку збірної України очікував матч проти американки Аманди Анісімової. Світоліна та Анісімова двічі зустрічалися між собою. В серпні 2018-го українка в 1/8 фіналу турніру в Цинцинатті здобула перемогу в двох сетах. А ось у лютому 2020-го Анісімова взяла у неї реванш, вигравши у 1/16 фіналу турніру в Досі. Турнір у Римі Анісімова розпочала з перемоги над китаянкою Ван Цян. Проте пройти Світоліну не змогла. Як Світоліна здолала Анісімову? Зустріч проти Анісімової українська тенісистка розпочала з поразки у першому сеті. При чому Світоліна вела в рахунку 2:1, однак програла наступні п'ять геймів поспіль, дозволивши суперниці виграти першу партію. У другому сеті Світоліна також помилялася під час геймів на власних подачах, дозволивши Анісімовій зробити два брейки. Проте у відповідь українка виграла чотири гейми на подачах американки. У підсумку Світоліна забрала другу партію з рахунком 6:3, хоча зробила це, використавши лише третій сет-поїнт. Третій сет Світоліної вийшов таким самим, як і другий. Українка вийшла уперед завдяки брейку на подачі Анісімової за рахунку 1:0, після чого втримувала перевагу під час геймів на власних подачах. Світоліна мала можливість закінчити третій сет із рахунком 6:3. Проте віддала брейк Анісімовій. Однак у наступному відігралася та здобула перемогу. Матч між Світоліною та Анісімовою тривав 1:40 години. Попри перемогу, українка реалізувала 64% брейк-поїнтів, у той час, як американка - 86%. WTA 1000. Рим, другий раунд Аманда Анісімова (США) - Еліна Світоліна (Україна, 5) 1:2 (6:2, 3:6, 4:6 Що далі Наступною суперницею Світоліної стане переможниця протистояння між іспанкою Гарбіньє Мугурусою та американкою Бернардою Перою. Якщо Світоліна подолає і третій раунд змагань, то у чвертьфіналі може зустрітитися із п'ятою ракеткою світу - американкою Софією Кенін, якщо та здобуде перемогу над своїми суперницями.