У Словаччині вже від наступного місяця планують використовувати російську вакцину від коронавірусу SputnikV.

Про це розповіли у ТСН.Ранок 13 травня. 

Препарат рекомендуватимуть для усіх людей віком від 18 до 60 років. Очільник словацького МОЗ Володимир Ленгварський заявив, що їх переконав угорський досвід застосування SputnikV. Остаточне рішення щодо придбання вакцини словацький уряд ухвалить найближчими днями. "Це питання днів", - сказав він.

Словаччина призупиняє вакцинацію AstraZeneca і планує використовувати російський SputnikV

Крім того, Словаччина призупинила вакцинацію препаратом AstraZeneca. Таке рішення ухвалили після смерті 47-річної пацієнтки, яка отримала першу дозу вакцини. Державні інспектори визнали імовірним зв'язок між вакцинацією та смертю жінки, розповіли у Сніданку з 1+1.

Відтепер препарат AstraZeneca будуть вводити тільки тим людям, які без важких наслідків перенесли перше щеплення і чекають на другу дозу. Раніше, деякі країни тимчасово зупиняли щеплення вакциною AstraZeneca, але згодом відновили їх. У країнах ЄС дійшли висновку, що утворення тромбів у поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів має бути внесене до списку дуже рідкісних побічних ефектів.

До слова, від препарату відмовилась Норвегія. У тамтешньому уряді пояснили це рідкісними, але серйозними побічними ефектами, які виникають після застосування вакцини, - тромбози. Свої дози AstraZeneca Норвегія передасть іншим державам. Також в країні призупинили широке використання однозової вакцини від Johnson & Johnson, але її пропонуватимуть тим людям, які хочуть щепитися саме цим препаратом.

Тим часом ЮНІСЕФ закликала  Велику Британію передати 20% вакцин від COVID-19 іншим країнам. За оцінками благодійної організації, цього року країна матиме достатньо доз препаратів, аби щепити 50 мільйонів людей у всьому світі.  До такої ініціативи закликають долучитися й інші країни Великої сімки, зокрема США. Американський президент Джо Байден пообіцяв розподілити надлишки запасів вакцин між країнами, що розвиваються.

Своєю чергою, Франція оголосила, що передасть до 5% запасів препарату COVAX  до країн із низькими доходами.

 

Джерело