Наскільки в Україні захищено право власності? Це питання у програмі «Романенко. Бесіди» розглядає співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

«Захищеність права власності – це дуже важлива складова інвестиційного клімату. В Україні до мене можуть прийти та заарештувати обладнання, а потім розблокувати за хабар. При цьому на зірваному контракті я втрачу більше, ніж на хабарі. В Україні це чомусь вважається нормою, і інвестори про це знають. Наприклад, в історії з «Мотор Січчю» можна було використовувати інші засоби захисту національних інтересів. Інвестори завжди сприймають націоналізацію вкрай негативно», - зазначає експерт.

Ти ніколи не привернеш інвестора в країну, про яку говорять так мало хорошого і так багато поганого, - Амелін

За його словами, точно так само йде справа зі «Скай Моллом». Тут іноземний інвестор уже кілька років не може отримати контроль над своїм активом, в який він вклав гроші.

«Нумо подивімося на інформаційне поле навколо нашої країни. Що про нас пишуть? Ти ніколи не привернеш інвестора в країну, про яку говорять так мало хорошого і так багато поганого. А від сплати податків все одно ніхто не звільняє. Я зустрічався в ОАЕ з представниками кількох вільних економічних зон. Вони грають роль інвестиційної няні, допомагають відкрити рахунки, зареєструвати компанії, отримати кредити. А держава дає нуль податку на прибуток і на доходи фізичних осіб», - каже Анатолій Амелін.

Джерело