Вбитого президента Гаїті Джовенела Мойсе поховали під час приватної церемонії у його рідному місці Кап-Аїтьєн.

Похорон відбувся в умовах посилених заходів безпеки через нещодавні великі протести в країні та побоювання політичної нестабільності у Карибському басейні, передає АР.

На початку церемонії сотні мітингувальників побилися з поліцією біля приватної резиденції. При цьому натовп, що зібрався біля резиденції загиблого президента вимагав справедливості для Мойсе. Також під час похорону прозвучали постріли і на територію захищену територію будинку потрапив сльозогінний газ та чорний дим, а крики мітингарів заглушили слова священника.

Приватна церемонія, охорона та мітинг. Вбитого президента Гаїті поховали у рідному місті

Через агресію на свій бік з церемонії швидко пішли делегації США та ООН. Зокрема, люди голосно звинувачували делегатів, що ті не зробили нічого, щоб врятувати президента Гаїті.

Перед початком похорону чоловік загорнувся у великий гаїтянський прапор і підійшов до труни з криками "Ми маємо битися і отримати справедливість для Джовенела!" Поруч з ним інший мітингар вигукнув "Він помер за мене і решту країни. Ми не відступимо".

Що відомо 53-річний президент Гаїті Жовенель Моїз загинув від вогнепальних поранень внаслідок нападу злочинців, які проникли в його резиденцію у ніч з 6 на 7 липня. ЗМІ спочатку повідомили, що жертвою нападу також стала його дружина, однак згодом офіційні джерела заявили, що вона шпиталізована до лікарні. За даними поліції, серед найманців, які вбили президента Гаїті Жовенеля Моїза, були 26 колумбійців та двоє американців гаїтянського походження. Двоє громадян США гаїтянського походження, яких затримали за підозрою у вбивстві президента Гаїті, заявили, що напад на резиденцію глави держави спланував іноземець на ім'я Майк. Поліція Гаїті повідомила про арешт лікаря, якого вважають підозрюваним в організації вбивства президента Жовенеля Моїза. Поліція Колумбії заявила, що вбити президента Гаїті наказав, ймовірно, колишній співробітник міністерства юстиції Гаїті Джозеф Фелікс Бадіо. Після вбивства президента Гаїті Рада міністрів країни ухвалила рішення проголосити на території країни "стан облоги". Сенат Гаїті призначив голову верхньої палати парламенту Жозефа Ламбера тимчасовим президентом країни. Жовенель Моїз очолював Гаїті понад 4 роки — з 7 лютого 2017-го. Минулі напади на нього не вдалися. Наприклад, у жовтні 2018 року його обстріляли на церемонії з нагоди 212-ї річниці смерті засновника Гаїті Жан-Жака Дессаліна. Тоді Моїз серйозно не постраждав, але троє співробітників його охорони отримали поранення. До політичної діяльності Моїз займався бізнесом. Його батько був фермером та торговцем, а його мати — швачкою. У 1996 році одружився з Мартін Марі Етьєн Джозеф — подругою зі шкільних часів, з якою мав трьох дітей. Моїз був власником 10 гектарів плантації бананів, призначених на експорт. Також займався екоенергетикою й екотуризмом. Гаїті є найнещаснішою країною Карибського регіону із середньорічним зростанням ВВП всього 1,3% за 20 років. Його слабка економіка і політична нестабільність посилилися пандемією, що звела нанівець зусилля зі скорочення бідності та збільшила нерівність.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело