У селі Пальчиківка Полтавської громади запрацював гурток робототехніки, гроші на який збирали благодійники. Про це розповів директор школи Віталій Єрьомін. Ініціативу профінансували на краудфандинговій платформі, зібрали понад 41 тисячу гривень. Для учнів школи влаштували уже чотири заняття із робототехніки.

Гурток у закладі діє від 1 вересня. Обладнання для нього закупили за гроші благодійників. Їх збирали на краудфандинговій платформі. Проєкт подав тодішній одинадцятикласник, а нині випускник школи Данило Сиволап.

"Я сам ходив на гурток робототехніки. Мене це дуже зацікавило. Я б хотів, щоб діти моєї колишньої уже школи також мали таку можливість ходити на гурток робототехніки і вивчати мову програмування",− говорить ініціатор створення гуртка робототехніки Данило Сиволап.

У Полтавській громаді запрацював гурток робототехніки, який ініціював школяр

"На першому уроці мені так сподобалося. Це так захопливо. Думаю, що я і далі продовжуватиму це робити. Ми робили на комп’ютерах дуже схожі програми, називається «Scratch». Ми там могли ставити героїв, міняти, малювати, задавати їм команди", − говорить семикласниця Пальчиківського НВК Вікторія Алєксєєнко.

За проєктом хотіли зібрати 34,5 тисячі гривень, а вдалося – понад 41 тисячу. Тому замість двох наборів обладнання закупили три. Один із них підходить і для старшокласників, каже учитель інформатики Максим Білокінь.

"Він (набір для робототехніки – ред.) схожий на «Lego», але у нього більш розширені функції. Якщо у цих наборах у нас є шість «портів», підключаються через «Bluetooth», через «USB-порт», має всередині вбудований гіроскоп. Тобто розуміє нахили. Вбудований динамік, вбудована світлова індикація. То у цьому наборі є ще Wi-Fi", − говорить учитель інформатики Пальчиківського НВК Максим Білокінь.

"Я виконав багато роботи. Доклав зусиль до цього проєкту, тож я був радий, що школа отримала цей проєкт, що мій проєкт профінансували",− говорить ініціатор створення гуртка робототехніки Данило Сиволап.

Гурток відвідують 18 учнів від 5-го до 8-го класів. Заняття після уроків безплатно організовують двічі на тиждень.

" Робототехніка навчає дітей, розвиває їхні конструкторські здібності, робототехніка навчає дітей програмувати, задавати дії, які робот виконуватиме у майбутньому", − говорить учитель інформатики Пальчиківського НВК Максим Білокінь.

"Ми зараз забезпечили гурток робототехніки усім необхідним обладнанням, яке потрібно для участі на обласних і всеукраїнських конкурсах",− говорить директор Пальчиківського НВК Віталій Єрьомін.

Аби зібрати гроші на додаткове обладнання для гуртка, у школі хочуть підготувати іще один проєкт для краудфандингової платформи.

Джерело