З 10 вересня у Нововолинській центральній міській лікарні новонародженим видають бирки з оновленим дизайном. Про це розповів Суспільному директор медзакладу Олег Шипелик. За декілька днів дизайн бирок змінили через негативні відгуки у соцмережах.

Суспільне побувало у пологовому будинку, поспілкувалося з медиками, які розробили дизайн нових бирок, батьками новонароджених та фахівцями з дотримання гендерної рівності.

Видають за бажанням

Завідувачка пологового відділення Ольга Піддубна каже: бирки для новонароджених у їх відділенні не видавали з 2004 року. Говорить: ідея відновити традицію і зробити бирки малюкам належить керівникові медзакладу. Розробили два варіанти бирок.

В пологовому на Волині розповіли про нові бирки для новонароджених і реакцію батьків

"Це бирочки, які сколихнули мережу, це був другий варіант. Кожна мама вибирала сама, що їй найбільше сподобалося. Ми хотіли щось нове зробити", – розповідає завідувачка. Додає: для батьків бирки видають безплатно. Скільки це коштує медзакладу медичка не озвучила.

Друкують бирки на принтері, розповідає старша акушерка Віра Жидкова. Каже – у сімей запитують, чи хочуть вони отримати такий сувенір. "Для хлопчиків в нас є стрічка біла з голубеньким, для дівчаток – біленька з рожевим. Роблю їх, видруковую і видаю жінкам", – розповіла Акушерка.

Станом на 14 вересня бирки у медзакладі видали десятьом новонародженим малюкам

Думка батьків

Після друку перших бирок їх світлини виклали на офіційній сторінці медзакладу у Facebook. Новину та фото передрукували місцеві інтернет-видання. У соцмережах думки батьків розділилися.

Породілля Наталія Панасюк про бирки для новонароджених дізналася в одній із соцмереж іще до пологів.

Новий дизайн, каже жінка, оцінила позитивно. "Старшій дочці вже 15 років, у неї була бирочка вирізана з клейонки і шнурок прив’язаний бинтом. Такі, як зараз, мені дуже подобаються", – каже породілля.

Колір стрічок і гендерні стереотипи

За коментарем з приводу вигляду бирок та кольору стрічок Суспільне звернулося до голови громадської організації "Гендерний центр Волині". З її слів, написи про прання і прасування на бирці – неетичні, а від стрічок рожевого та блакитного кольору фахівчиня радить відмовитися.

"Це така класика жанру, гендерний стереотип, що дівчатка з народження рожевенький одяг приносять, а хлопчикам синеньке. Стільки критики висловлюється в мережі щодо цього", – розповіла Оксана Ярош.

Як розповіла завідувачка пологового відділення Ольга Піддубна, у медзакладі планують і надалі виготовляти бирки із новим дизайном та видавати їх малюкам, батьки яких виявили таке бажання.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.

Джерело