"Рік 1999. Нова доба". 15 вересня у Херсоні відбулась прем’єра чергової серії циклу програм "Крим. 25 років боротьби за Україну". Презентацію провели у новому публічному просторі Кримськотатарського культурного центру "Куреш".

9 серію третього сезону документального циклу презентують у новоствореному публічному просторі. На нього у центрі "Куреш" чекали 7 років .

"Мета нашої організації збереження розвиток і популяризація кримськотатарської історії, культури, літератури. Розповісти про себе, про ті події, які відбуваються в Криму. Зараз у нас вже є така можливість, можемо зустрічати, гостей. Це простір для тих, хто є нашими друзями, ми завжди всім раді", - говорить голова правління Кримськотатарського культурного центру "Куреш" Лейля Джаксім.

У Херсоні запрацював новий публічний простір Кримськотатарського культурного центру

У третьому сезоні циклу "Крим. 25 років боротьби за Україну 4 серії" 15 вересня презентують першу. У ній - про рік 1999.

"Черговий сезон починається з 2-го терміну Кучми і завершується парламентськими виборами. Новий період боротьби за Крим. Починається новий етап системного поглинання Криму з боку Росії", - каже сценарист та редактор циклу програм "Крим 25 років боротьби за Україну" Дементій Білий.

Проблем зі збором матеріалу для цих серій не мали, розповідає автор ідеї, режисер та ведучий Ібрагім Сулейманов. Цікавого матеріалу накопичили багато. Серед них є і рідкісні архівні документи, свідчення.

"Кожна серія по-різному, деякі моменти ідуть швидко, деякі дуже важко. Перша серія дуже важко, якщо чесно, мабуть, місяця три", - каже Ібрагім Сулейманов.

"Ми намагалися шукати всюди, різні джерела, спогади людей користувались архівами, бібліотеками, старими газетами. Ми використовували різні матеріали, кіноархіви, спогади, документи. У нас, наприклад, є документ з адміністрації Кучми. Це унікальні документи, які зберегли події, прізвища", - говорить Дементій Білий.

"Крим. 25 років боротьби за Україну" - це цикл програм про історію політичної боротьби півострову за українську приналежність. Від перших років незалежності до сьогодення. Це спогади очевидців та безпосередніх учасників подій. Програми випущені за підтримки Українського культурного фонду.

"Одне із завдань фільму, щоб сьогоднішні молоді політики познайомились з подіями і не робили тих помилок, які робили попередники. Коли, наприклад, чорноморський флот віддали за борги за газ на межі злочину. Люди, які виступали категорично проти - це перший міністр оборони Морозов, забута постать взагалі. Багато людей, які боролись за Україну, але їх прибрали і Крим все більше наповнювався українським змістом", - говорить Ібрагім Сулейманов.

Автори проєкту продовжують роботу над новими серіями. Найближчими тижнями презентують наступні серії третього сезону.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Джерело