Майже 1000 пожеж на Тернопільщині загасили рятувальники з початку року. Пожежник Василь Дейнека завершив зміну о 8 ранку. Тепер мусить оглянути пожежні машини та обладнання. Чоловік перевірив, чи немає ушкоджень у кисневому апараті.

"Перевіряємо на наявність пошкоджень, перевіряємо всі з’єднання, перевіряємо тиск балонів. Допустимий тиск може бути 270", – каже Дейнека.

Василь Дейнека розповів, що такий апарат важить понад 11 кілограмів, його рятувальники використовують під час пожеж у підвалах та задимлених приміщеннях:

Тернопільські рятувальники розповіли про свою роботу

"За 2-3 години звикаєш, що його не хочеться знімати, не відчуваєш його на собі".

Один із випадків, коли використовували кисневий апарат – цьогорічна пожежа в Березовиці. Горіло приміщення підприємства з виготовлення паливних брикетів. Вогонь гасили майже усю ніч.

"Це було підприємство з виготовлення брикетів паливних, там сильно горіло, стояли поскладані брикети. Ми десь дві цистерни води вилили на той брикет, а він все одно горів. Ми пів ночі виливали воду, потихеньку пригасили, там потім ще стіни попадали", – каже Дейнека.

Василь Дейнека працює рятувальником понад 2 років, за цей час загасив більше сотні пожеж.

"Хотілося допомагати людям, завжди хотілося якусь таку роботу, щоб вона приносила користь.

Якщо тяжко деколи, то приходить момент, коли та тяжка робота закінчується і за те є подяка", – каже Дейнека.

На рік довше у пожежній службі працює Олег Ференц. Чоловік розповідає, рятувальником хотів стати з дитинства:

"Як кожній дитині хочеться бути суперменом, або космонавтом, поліцейським, лікарем. А мені хотілося бути рятувальником, так воно і сталось".

Зараз чоловік – заступник начальника першої пожежної частини Тернополя.

Один із останніх викликів, на які виїжджав Олег Ференц – пожежа в центрі Тернополя. Це було 24 червня, тоді горів один із закладів громадського харчування. Понад 40 рятувальників гасили вогонь майже 2 години, пригадує чоловік. "Все, що згадується, це те, що була дуже висока температура, сильна теплова дія, що ми не могли підійти до місця пожежі, потрібно було працювати на певній відстані. Люди, як завжди, пробують загасити самі, а коли вона вже набирає обертів, то тільки після цього дзвонять в пожежну службу, ми приїжджаємо, а там вже все охоплене вогнем", – каже Ференц.

Рятувальник каже, коли йде у вогонь, страху не відчуває:

"Немає часу думати про страх, потрібно працювати".

День рятувальника в Україні відзначають щороку 17 вересня. Свято встановлене згідно з указом Президента від 12 вересня 2008 року.

Що відомо "Було страшно, але треба працювати". Житомирський рятувальник розповів про свою роботу.

Джерело