Світлини, газетні публікації, книги презентували в експозиції історичної виставки "Григорій Друль – співзасновник УЧХ (Українського Червоного Хреста) на Тернопільщині", яка діє в Тернопільському історико-меморіальному музеї політв`язнів. Її підготували до 100-річчя від дня його народження. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу музею Уляна Рикун.

Матеріали представлені в експозиції взяли із фондів музею.

Григорій Друль – діяч ОУН і УПА. Народився 9 вересня 1921 року у с. Постолівка, нині Гусятинського району. Організовував мережу ОУН на Копичинеччині та с. Постолівка. У вересні-грудні 1941 перебував під арештом гестапо. Навчався у Львівському медичному інституті, був провідником ОУН серед студентів – медиків. Організовував вишколи медсестер УЧХ та вишколи медиків для праці в медично-санітарних частинах УПА. Про це розповів малолітній політв`язень, старший науковий співробітник музею Ігор Олещук.

У Тернополі відкрили історичну виставку про співзасновника Українського Червоного Хреста

З березня 1944 року Григорій Друль – організатор аптек і медичних вишколів УЧХ. У травні 1945 року заарештований органами НКДБ та засуджений на 15 років заслання у таборах Воркути.

"Про діяча ОУН і УПА з Тернопільщини Григорія Друля я досі не знав нічого, хоча історією України та її героями цікавлюся давно. Доля цього чоловіка складна, але водночас є прикладом мужності та патріотичності", – каже студент Тернопільського Західноукраїнського національного університету Іван Дорчак.

На Тернопільщину Григорій Друль повернувся у 1960 році. Був реабілітований та очолював обласну організацію Всеукраїнського товариства політв`язнів та репресованих. Помер у 2006 році.

Виставка у Тернопільському історико-меморіальному музеї політв`язнів діятиме до кінця вересня.

Джерело