У новому випуску програми «Розвилка» з блогером Любов'ю Завальнюк у студії Руслана Бізяєва політолог Руслан Бізяєв розповів про військовий альянс США, Британії та Австралії проти Китаю.

 

«З моєї точки зору, висновок військового альянсу між США, Британією і Австралією був цілком логічним, тому що він вписується в загальну концепцію Атлантичної хартії. Тобто укладеного військово-політичного договору між США і Британією. Конкретна мета цієї угоди спрямована навіть не стільки на протистояння з Китаєм і Північною Кореєю, а в першу чергу на те, щоб зберегти своє домінування в Азійсько-Тихоокеанському регіоні», - повідомив він.

Висновок військового альянсу між США, Британією і Австралією був цілком логічним, - Бізяєв

 

Бізяєв сказав, що потенційно ця угода може бути направлена і проти Японії, яка продовжить свою дорогу до відродження власних збройних сил. Так само цей договір повинен показати всім, вважає він, що, не зважаючи на глобальні геополітичні зміни, які відбуваються у світі, США і Британія є як і раніше гравцями у цьому регіоні. І посунути їх з цього місця, підкреслив він, буде вкрай важко або й неможливо.

 

«Що ж стосується Австралії, тут ситуація зрозуміла, їм передадуть технології для будівництва атомних ракетних підводних човнів або атомних торпедних підводних човнів. Але в будь-якому випадку Австралія стане важливою частиною цієї нової мозаїки геополітичного протистояння в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Що ж стосується ситуації в Європі, то очевидно, що адміністрація Байдена, продовжуючи свій курс на зближення з нинішньою Німеччиною, бачачи саме Німеччину як ключового гравця в Європі, попутно зробили невеликий плювок у бік Франції, тому що вона втратила контракт на будівництво цих субмарин», - резюмував він.       

Джерело