Вдруге за півроку херсонський завод «Судмаш» виставлять на приватизаційний аукціон. Купити його не зможуть жителі країни-агресора, ті, хто з ними має зв’язки та хто входить до санкційних списків. Раніше це підприємство належало Укроборонпрому.

Начальник виробництва Андрій Біліченко працює на заводі понад 6 років.

"Зараз працюють близько 10 людей на виробництві, небагато, але ми справляємося з поставленими завданнями. Ми виготовляємо підйомники для комунальної та пожежної техніки, а також ремонтом пожежної техніки", - каже Андрій Біліченко.

Приватизація «Судмашу»: чому не купують херсонський завод

Наразі весь колектив підприємства - 22 людини. Раніше виготовляли запірну арматуру для судів. Тепер «Судмаш» - єдиний в Україні, говорить голова правління заводу Олег Баланбанцев, з ліцензією на обстеження, ремонт та атестацію пожежних драбин.

"Завод був переорієнтований і почалася розробка і випуск гідравлічних підйомників, тобто того, чого не робили в Україні ніколи. Крім того, розробили для ЗСУ гідроциліндри і гідроамортизатори, які використовують на новій техніці, на дозорах. Всі наші розробки, що стосуються гідроциліндрів рульових для БТРів, ми постачали на Миколаївський, Київський бронетанкові заводи та до Харкова. Зараз ця техніка у військах", - говорить Олег Баланбанцев.

Приватизацію, каже Галина Теслюк, проводять, щоб залучити інвестиції для розвитку підприємства, створити нові робочі місця та наповнювати бюджет. Олег Балабанцев впевнений, приватизація потрібна. У Судмаша один цех робочий, а вся інша територія – це тягар, це додаткові витрати, - каже він.

Продаж об’єктів здійснюється через платформу Прозоро, розповідає Галина Теслюк. Підприємство «Судмаш» раніше було на балансі Укроборонпрому, та вже багато років не отримує державного замовлення, саме тому об’єкт і виставили на приватизацію.

"Пакет акцій був переданий Укроборонпромом до фонду держмайна. Ми його підготували і виставили на Прозоро на аукціон. Вартість цього пакету - 67 мільйонів 237 тисяч гривень", - каже Галина Теслюк.

Одна з умов продажу «Судмаша» - протягом року після приватизації об’єкт має зберегти свій вид діяльності, крім того, протягом цього ж часу колектив, який зараз працює на підприємстві, не може бути звільнений. Аукціон запланували 15 жовтня.

Джерело