Хмельничани відзначають 590-ту річницю від дня першої писемної згадки про Хмельницький. Цьогоріч свято проходить під гаслом «Магія любові та добра».

Святкування розпочалося вчора, 24 вересня, з вручення призу Європи. Сьогодні, 25 вересня, на хмельничан та гостей міста чекали пізнавальні атракції та розважальні заходи. Суспільне зібрало фото яскравих моментів святкування Дня міста.

Святкові заходи розпочалися із покладання квітів до пам'ятника Героям Небесної Сотні, та пам’ятника Богдану Хмельницькому. Біля «Ангела Скорботи» священнослужителі різних релігійних конфесій молилися за мир, а також за місто Хмельницький та хмельничан.

590 років Хмельницькому: як хмельничани святкували День міста (Фоторепортаж)

Згодом центром святкувань стала вулиця Проскурівська. Тут перехожі знайомилися із виставкою успіхів та нагород Хмельницького «Місто живе!». На ній також представлений і Приз Європи, який напередодні вручили місту.

На початку Проскурівської розміщено два арт-об’єкти - інсталяції київського митця Антона Логова «Віддзеркалення» та «Перемога над Сонцем». Перша робота - інструмент часу, портал до світу думок та спогадів. Друга символізує відносини між світом природи та урбаністикою великого мегаполісу.

На тій же Проскурівській розгорнуто живу бібліотеку, в якій можна придбати книжки подільських авторів з їхнім автографом, зокрема, і молодих хмельницьких письменників – Ольги Саліпи та Юрія Даценка.

Дефіле оркестру поліції Хмельницької області та народного колективу мажореток «Альфа» викликало бурхливі оплески у глядачів.

«Історії оживають!» - саме під цією назвою відбулася презентація проєкту «Оголені», який реалізується в рамках проєкту Програми міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток за підтримки Українського культурного фонду.

Біля центрального універмагу проходить виставка ретро-автомобілів.

Традиційно біля кінотеатру імені Шевченка встановлено сцену, на якій виступають творчі колективи міста.

На вулиці Грушевського та відпочинковій зоні поблизу кінотеатру імені Шевченка, просто неба розгорнуто ярмарок виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Майстри Хмельницької громади та різних міст України привезли власноруч виготовлені вироби та творчі роботи - яскраві картини, прикраси ручної роботи, глиняний посуд та вишиванки.

А у парку імені Шевченка, ближче до вулиці Володимирської, працює фудкорт, де можна спробувати різноманітні страви від рестораторів.

Справжнє кавове свято - гастрофест «Підпілля кави» відбувається у Хмельницькому на вулиці Проскурівського підпілля. Під приємну живу музику у виконані місцевих гуртів та виконавців - дуету «Svitlo», Kate Soul, Антона Вараниці – можна насолодитися ароматною кавою з оригінальними тістечками.

Читайте також Приз Європи для Хмельницького і 20 тисяч євро: на що їх використають

Джерело