Надзвичайну ситуацію через спалах поліомієліту оголосили в Рівненській області.

Про це повідомляє кореспондент ТСН Анна Махно.

Відтепер в області вакцинуватимуть від цієї недуги, незалежно чи були раніше щеплені, усіх дітей до 5 років. Саме у такому віці поліомієліт вражає найсильніше.

Поліомієліт потрапив у Рівненську область із закордону: в регіоні оголосили надзвичайну ситуацію

Так вирішили на спеціальній комісії, яка працює в регіоні. Її скликали  через діагностований поліомієліт у дівчинки, якій рік і чотири місяці.

У дитини стався параліч, вона не ходить. Поліовірус згодом виявили ще у шістьох старших дітей цієї сім’ї. Вони почуваються здоровими, однак є носіями захворювання. Усі вони щепленими не були. Відтак тепер усі невакциновані учні, які разом з ними ходять до школи, переведені на дистанційне навчання. «Ті діти, які не будуть вакциновані, ми змушені будемо їх перевести на альтернативну форму навчання», - повідомив голова Рівненської обладміністрації Віталій Коваль.

Нині фахівці проводять розслідування та встановлюють контактних осіб. Також взяли аналізи питної води та стоків, через які теж можна заразитися. Окрім того, встановлюють з ким спілкувалася сім’я на Закарпатті, де нещодавно була на відпочинку. Підозрюють і те, що поліомієліт був завезений з-за кордону.

«За результатами дослідження, яке було оприлюднене саме Гельсінською лабораторією, вони підтвердили, що цей вірус є аналогічним тому, який циркулює в Таджикистані і Афганістані. Тобто перша гіпотеза – це циркуляція вірусу, яка була завізна на територію України», - заявляє головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Нагадаємо, 6 жовтня підтвердили випадок паралічу внаслідок захворювання на поліомієліт у 1,5-річної дитини з Рівненської області. Пізніше стало відомо, що в родині, де поліомієліт паралізував немовля, захворіло ще шестеро дітей. Востаннє в Україні фіксували захворювання на поліомієліт у 2015 році.

Джерело