У Рівному стартував восьмий за ліком Міжнародний етнічний фестиваль “ЛіраФест”. Відкриття відбулося 13 жовтня у Палаці дітей та молоді. Фестиваль триватиме три дні, розповів Суспільному його директор Віктор Ковальчук. Серед цьогорічних особливостей він назвав “Лірницьку Покрову на “Оствиці”, у парку історичної реконструкції такий захід організовують вперше.

У програмі триденного фестивалю, який відкрили 13 жовтня у Палаці дітей та молоді, окрім виступів на сцені, передбачені також традиційні локації. 14 жовтня лірники співатимуть біля міських храмів і на майдані Незалежності.

Фестиваль організовують на Покрову тому, що саме цього дня лірники й кобзарі завершували вуличний сезон, – пояснив Віктор Ковальчук.

У Рівному стартував

“І це був останній день, коли їхній спів ще можна було почути на вулиці. Це наша, суто чоловіча традиція, яку спочатку радянська влада намагалася знищити, потім замінити псевдокультурою, а зараз ми її відроджуємо. І в день, коли шануємо не лише Покрову, а й наших захисників, бійців УПА і козацтво ­– репертуар лірників і бандуристів дуже доречний. Це думи, епос, псальми”, – зазначив засновник і директор фестивалю Віктор Ковальчук.

Міжнародний етнофестиваль у Рівному відбувається ввосьме. У “ЛіраФесті ­– 2021” беруть участь 12 лірників та кобзарів з Польщі, Білорусі й України.

“Троє учасників з Білорусі долучаться до нас онлайн, бо приїхати й виступити наживо через ситуацію в цій країні неможливо. А ще один лірник з Білорусі мав можливість приїхати, бо живе зараз у Варшаві. Тож загалом наживо виступатиме 12. Ну і вперше у нашому фестивалі візьме лідер гурту "Хорея Козацька" Тарас Компаніченко”, – розповів директор фестивалю.

Щодо географії учасників в межах України, Віктор Ковальчук назвав Київщину, Івано-Франківщину, Сумську область, Львів, Луцьк і Рівне. Крім того, у рамках фестивалю виступатимуть п’ять фольклорних колективів та понад десять майстрів декоративно-ужиткового мистецтва проведуть майстеркласи. Це відбуватиметься у третій день фестивалю, 15 жовтня, у парку історичної реконструкції “Городище “Оствиця”.

“Починаючи з 13-ї години й до самого вечора, на “Оствиці” будуть виступати лірники й кобзарі. Вони проведуть майстеркласи. Також запросили майстрів з виготовлення традиційних музичних інструментів, які покажуть своє уміння. Свої доробки презентують також керамісти, майстри з соломоплетіння, лозоплетіння, а рівненські художники організують пленер. На гутірковій галявині організуємо обмін думками і досвідом між митцями. А на дитячій галявині будемо навчати польських і білоруських ігор та забав, які побутували на Рівненському Поліссі, будуть також народні танці у супроводі учасниць етноцентру ПДМ "Веснянка”, – розповів Віктор Ковальчук.

У програмі "Лірницької Покрови на "Оствиці" також катання на човнах з лірником, частування кулішем і стрільба з лука.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело