Посол Франції у Білорусі Ніколя де Лакост виїхав за межі країни на вимогу чинної білоруської влади.

Про це повідомляє AFP із посиланням на офіційного представника посольства.

За даними видання, де Лакост виїхав за межі Білорусі 17 жовтня. При цьому білоруський МЗС наказала йому залишити країну до понеділка, 18 жовтня.

Посол Франції залишив Білорусь на вимогу уряду

"Він попрощався зі співробітниками посольства і записав відеозвернення до білоруського народу, яке завтра вранці з'явиться на сайті посольства", – додав прессекретар посольства.

57-річний де Лакост був направлений на роботу у Мінськ наприкінці 2020 року. За припущенням ЗМІ, він не вручив повірні грамоти не визнаному низкою країн президенту Білорусі Олександру Лукашенку

Як зазначає видання, Франція, як і інші країни ЄС, не визнала обрання Лукашенка на шостий президентський термін після виборів в серпні минулого року на тлі великої кількості повідомлень про фальсифікацію голосування. Замість цього де Лакост зустрівся з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм у грудні 2020 року.

Що відомо 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%. Відтоді в Білорусі тривають протести. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє. 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї не розголошувалася. Керівники низки країн Європи не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело