В Україні сертифікати про вакцинацію від коронавірусу перевірятимуть за QR-кодом

Із 21 жовтня в Україні сертифікати про вакцинацію від коронавірусу перевірятимуть за QR-кодом. Перший заступник Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький в ефірі одного із телеканалів розповів, як саме це відбуватиметься, пише пресслужба МВС.

Національна поліція спільно з Міністерством цифрової трансформації розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських. З їх допомогою будуть швидко перевіряти COVID-сертифікати з "Дії" або просканувавши паперові варіанти.

Перевірка COVID-сертифікатів в Україні: хто і де її проводитиме та як каратимуть за підроблений документ

Так, у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов'язково мають бути такі реквізити:

  • інформація про вид щеплення,
  • кількість доз щеплення,
  • підпис лікаря,
  • печатка офіційної установи охорони здоров'я.

Хто перевірятиме

Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію з 21 жовтня будуть працівники:

  • Патрульної поліції,
  • Держпродспоживслужби,
  • Центру контролю та профілактики хвороб на місцях.

Де перевірятимуть

Перевірятимуть COVID-сертифікати у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби:

  • у транспорті,
  • у різних закладах, зокрема кафе і ресторанах,
  • на ринках,
  • на торговельних майданчиках.

Як покарають за підроблений сертифікат

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до двох років.

Людей, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, притягнуть до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Якщо буде доведено, що хворий на коронавірусну інфекцію розповсюдив хворобу, його можуть притягнути до кримінальної відповідальності, наголосив Білошицький.

Як повідомляв 5.UA, від сьогодні, 18 жовтня, п'ять областей в Україні перебувають в червоній зоні – Запорізька, Одеська, Дніпропетровська, Донецька та Херсонська. Там забороняється робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, рингів і фітнес-центрів. Обмеження не поширюються на заклади, у яких 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від СOVID-19. Із 21 жовтня жителі "червоної  зони" не зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на СOVID-19.

Як повідомляв 5.UA, минулої доби, 13 жовтня, в Україні виявлено майже 19 тисяч нових хворих на COVID-19 – найбільше від початку квітня.

Нагадаємо, із 23 вересня 2021 року всі регіони перейшли в "жовту" зону. В Україні до кінця року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. 

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження "жовтої" зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

Станом на 18 жовтня 2021 року в Україні зробили вже понад 14,4 млн щеплень від коронавірусу, понад 6,49 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело