У парк історичної реконструкції "Городище Оствиця" привезли колоду тополі. З неї планують зробити новий човен-довбанку, розповів Суспільному керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь. Це дерево зрізали на перетині вулиць Макарова та Дубенська, де зводять кільце.

Семиметрову колоду для "Оствиці" передали з Тресту зеленого господарства. Парк історичної реконструкції знаходиться на балансі цього підприємства, – пояснив Юрій Ойцюсь.

З метрової в діаметрі колоди планують зробити човен-довбанку.

На рівненську

"Ми минулого року зробили три довбанки по три-чотири метри. Вони короткі й мають не такі ходові якості у порівнянні з довшими човнами. З цієї колоди ми хочемо зробити довшу довбанку. Ми її називаємо Уборть, за назвою річки на Житомирщині, з якої торік український археолог і історик Андрій Петраускас витягнув довбанку. Вона вісім чи дев'ять метрів завдовжки, от ми й зробимо наближену до неї", – зазначив Юрій Ойцюсь.

Керівник Тресту зеленого господарства Ігор Романчук Суспільному розповів, що тополю зрізали на перетині вулиць Дубенська і Макарова, де наразі зводять кільце. Посадовець зазначив, що інші зрізані там дерева використають і на інших підприємствах, зокрема, для потреб "Спецкомбінат – ритуальна служба".

Розпочати виготовлення довбанки планують взимку. Це буде загалом восьмий човен у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". Наразі тут є дві реконструкції варязьких дракарів "Гунгнір" і "Фрея", відтворена з давньоруської лодь "Лада" і п'ять довбанок.

Що відомо У липні 2020 року відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів, який наживо транслювало рівненське Суспільне. Чотириметрова довбанка поповнила колекцію дерев'яних човнів у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". У Рівне її привезли із Сарненського району. Експерти визначили приблизний вік дубової довбанки, яку представники клубу "Оствиця" у серпні 2020 року витягли з дна річки Случ на Рівненщині. У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року Човен-драккар "Гунгнір" спустили у воду на озері Басів Кут в районі Нового Двору у серпні 2019 року. Його зробили біля краєзнавчого музею. На березі Басівкутського озера біля давньоруського городища заклали парк історичної реконструкції.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело