Майже 16 тисяч точок освітлення, 500 кілометрів електричних мереж та більше двох мільйонів кіловат енергії на рік – комунальне підприємство "Міськсвітло" у Житомирі обслуговує всі міські світлофори, об'єкти зовнішнього освітлення та підсвітку фасадів у місті. Директор комунального підприємства "Міськсвітло" Сергій Ковальчук розповів Суспільному, як запалюють ліхтарі у Житомирі та чому деякі провулки міста досі неосвітлені.

За його словами, підприємство обслуговує майже 16 тисяч точок освітлення – від ліхтарів на магістральних вулицях до невеликих декоративних світильників у парках та алеях. Загальне енергоспоживання підприємства складає більше двох мільйонів кіловат за рік.

"Відтоді, як почали заміну світильників, вдається економити електроенергію майже вдвічі, – каже Сергій Ковальчук. – Раніше споживання становило три мільйони 400 тисяч кіловат, а нині – близько двох мільйонів ста кіловат".

Як запалюють ліхтарі у Житомирі та чому деякі провулки міста неосвітлені

Диспетчер підприємства "Міськсвітло" Анатолій Білянець керує всіма ліхтарями міста. На моніторі його комп'ютера – 140 електричних шаф, до яких підключені і ліхтарі вуличного освітлення. Будь-яка поломка чи несправність одразу ж відображається у системі. А увімкнути чи вимкнути ліхтарі можна кількома кліками.

"Будь-яку шафу зі 140 я можу увімкнути і вимкнути у будь-який час, якщо є така необхідність, – каже Анатолій Білянець. – Якщо що, одразу спрацьовують автомати, і у мене тут виходить інформація. Я відкриваю і дивлюся – там, наприклад, другий автомат вибило чи восьмий, будь-який з них, який спрацює – я одразу бачу".

Вмикають ліхтарі у місті автоматично за графіком. Нині освітлення вмикається близько п'ятої вечора, щойно на вулиці починає темніти.

Володимир Майданов працює на підприємстві більше 20 років. Чоловік каже, що у порівнянні з серединою 90-х років, з початком двотисячних місто стало у кілька разів світлішим. Проте останні два роки підприємство не може прокладати нові лінії, а тому не може провести освітлення у райони, наприклад, новобудов.

"У нас у місті вже фактично немає темних місць, їх ми вже практично всі ліквідували, – каже начальник виробничого відділу підприємства Володимир Майданов. – Звісно, є місця, де триває нова забудова, то там мереж взагалі немає, бо для того, щоб їх освітлити, потрібні капітальні видатки. Але останні два роки кошти на капітальні видатки і ремонт взагалі не виділяються".

Читайте також У Житомирі жителі вулиці Героїв Десантників протестують проти будівництва житлового комплексу. 100 років Гідрометцентру України. Як працюють синоптики Житомирщини.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело