У два віддалені села Вільшанської громади в рамках проєкту "Інтернет-субвенція" провели високошвидкісний інтернет. На реалізацію проєкту з державного бюджету виділили 205 тисяч гривень. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту Вільшанської сільради Інна Улановська.

За її словами, оптичний інтернет у заклади культури сіл Дібрівка та Шевченко провели в рамках проєкту "Інтернет-субвенція" від Міністерства цифрової трансформації України. За умовами проєкту, державну субвенцію на підключення широкосмугового доступу до Інтернету можуть отримати населені пункти, де до цього не працював жоден з інтернет-провайдерів.

"Серед населених пунктів Вільшанської громади оптичних мереж не було в двох віддалених селах – селі Дібрівці Маловолицького старостинського округу та селі Шевченко Карповецького старостинського округу. Ми подали заявку на участь у проєкті "Інтернет-субвенція" і отримали гроші на підключення до оптичного інтернету Дібрівського та Шевченківського клубів. Загалом, на проведення цих робіт було використано 205 тисяч гривень державної субвенції", – говорить Інна Улановська.

На Житомирщині у два віддалені села провели високошвидкісний інтернет

Тепер і жителі цих сіл теж матимуть змогу під'єднатися до широкосмугового Інтернету.

"Упродовж кількох років я зверталася до провайдерів з проханням провести інтернет у село Дібрівка, розташоване майже за чотири кілометри від центральної садиби, – каже староста Маловолицького старостинського округу Майя Гонишнюк. – Однак мені відповідали, що вести оптичні мережі на таку далеку відстань у село, де мешкає всього 170 жителів – економічно невигідно. І якби не цей проєкт, то люди ще й досі не мали б доступу до якісного інтернету".

"Ми знаходимося майже за три кілометри від села Карпівці – в народі наш маленький населений пункт, у якому проживає 160 жителів, називають хутором, – розповідає завідувачка Шевченківського сільського клубу Валентина Вишинська. – Ми неодноразово зверталися до інтернет-провайдерів, однак вони не хотіли заходити в таке невеличке віддалене село. І лише зараз, коли державним коштом до нашого клубу нарешті підвели оптичний інтернет, то наші жителі теж почали активно під'єднуватися до нього".

Жителька села Дібрівка Інна Остропілець каже, що обидві її доньки – студентки. Коли вони перейшли на дистанційне навчання, питання з доступом до інтернету стало особливо актуальним.

"Мобільний інтернет у нас дуже погано працював. Ми мусили купувати спеціальну приставку, щоб доньки хоч якось могли дистанційно вчитися. А зараз ми маємо високошвидкісний інтернет. Мені й самій, як вчительці історії, дуже добре готуватися до уроків – є можливість під'єднатися до різних програм, брати участь в онлайн-форумах тощо. Це дуже зручно", – сказала кореспондентам Суспільного Інна Остропілець.

"У нашому будинку та на подвір’ї мобільний інтернет не працював взагалі, – говорить жителька села Шевченко Ірина Вишинська. – Коли у мого старшого сина, котрий ходить до сьомого класу, були уроки в онлайні, йому доводилося вчитися просто неба. Він відходив від хати десь на пів кілометра, бо тільки там був сигнал. Тепер у нас якісний Інтернет і на "дистанційці" дитина буде вчитися вже у будинку. Також можна зареєструватися на порталі "Дія" та інших корисних сервісах. Не уявляю сучасного життя без Інтернету".

Що відомо У грудні 2019 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував результати дослідження цифрової грамотності українців, згідно якого, 15% українців взагалі не мають навичок з цифрової грамотності. 11 січня 2020 року уряд України в рамках реалізації проєкту "Дія. Цифрова освіта" підписав меморандум про співпрацю з громадською організацією "Українська бібліотечна асоціація". За угодою, бібліотеки мають перетворитися на центри, що сприятимуть підвищенню рівня цифрової грамотності місцевих жителів. Починаючи з 2021 року, упродовж трьох років цифровій грамотності збиралися навчити шість мільйонів українців. Міністерство цифрової трансформації запустило веб-портал для голів громад, які бажають підключити свої села до швидкісного інтернету.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело