З 1 грудня Індустріальний район Харкова поліція вийшла на ознайомче патрулювання разом з представниками громадського формування "Єдиний центр соціального реагування та охорони громадського порядку".

Як повідомляє кореспондент Суспільного, ввечері 1 грудня представники формування вирушили на ознайомче патрулювання за кількома маршрутами після інструктажу в актовій залі відділку поліції. Планується, що протягом двох тижнів формування проходитиме навчання.

Посилити патрулі представниками громадського формування — ініціатива організації, міської влади та поліції — в тому числі на фоні аварійності у Харкові, повідомляли напередодні у Харківській міськраді. 26 листопада там підписали меморандум, за яким головним завданням формування є "допомога поліції у патрулюванні вулиць, затриманні правопорушників, чергування під час масових заходів, проведення роз'яснювальної роботи серед харків'ян та гостей міста тощо".

Без зброї, зі спецзасобами: один з районів Харкова з 1 грудня патрулює громадське формування

"Сьогодні ми розпочинаємо роботу з громадським формуванням. Початково буде ознайомче введення роботи, як будуть співпрацювати поліцейські з членами громадського формування. Будемо проводити лекції, потім виходити на маршрути та показувати, як повинен член громадського формування діяти на території, ознайомлюватися з місцевістю та працювати у парі з працівниками поліції", — сказав журналістам Олександр Сурмач, начальник сектору взаємодії з громадами Управління превентивної діяльності ГУНП в Харківській області.

За його словами, до повноважень патрулів належить "забезпечення публічної безпеки, надання допомоги поліції у виявленні правопорушень — як адміністративних, так і кримінальних".

"Члени громадського формування мають право застосовувати фізичну силу, якщо є для цього потреба у виниклих обставинах. Вони можуть затримувати правопорушника, якщо він скоїв правопорушення та скоює якісь неправомірні дії і не реагує на зауваження. Так, це вони можуть, відповідно до закону "Про участь громадян в охороні громадського порядку". Зброї у них не буде, мають право використовувати спецзасоби — гумові кийки, сльозогінний газ, спецзасіб для відстрілу гумових куль. Якщо сам член громадського формування виявить бажання отримати спецзасіб, має звернутися до відділу контролю за обігом зброї", — сказав Сурмач.

Він уточнив, що патрулювати самостійно представники формування не мають права. Відбирали до патрулів повнолітніх і несудимих чоловіків. "Членом громадського формування можна стати, якщо людина пройшла спеціальну підготовку, склав іспити, отримав довідку, на підставі цього тільки можна видавати посвідчення, що він є членом громадського формування", — зазначив Сурмач.

Доповнюється

Що відомо Згідно з меморандумом, проєкт з охорони громадського порядку планують поширити на всі райони Харкова.

Джерело