Українська розвідка називає приблизні дати, коли Кремль може зважитися на атаку

Не Росії вирішувати, чи вступати Україні до НАТО. Так відреагували в альянсі на заяви з Кремля. Бо Володимир Путін захотів гарантій, що військовий союз не розширюватиметься на схід. У НАТО вкотре застерегли Москву від нового нападу на Україну. Повідомили: за накопиченням російських військ біля кордонів спостерігають. А за агресію Москва поплатититься. Утім країна-окупантка не поспішає відводити війська. "Піддакує"  Кремлю і мінський режим. Олександр Лукашенко навіть заговорив про російську ядерну зброю на території Білорусі. Журанліст "5 каналу" Сергій Барбу збирав дані.

Ворог біля кордону України – як реагують НАТО, США, Путін та Лукашенко (Відео)

Стотисячне російське військо поблизу українського кордону. Свою армійську орду Кремль стягує до нашої державної межі не перший тиждень. Військові аналітики дискутують, чи можливий новий наступ на Україну. Вітчизняна ж розвідка навіть називає приблизні дати, коли Кремль може зважитися на атаку. 

"Активізація бойових дій може початися у січні місяці. Це для мене особисто може свідчити про те, що путін розарховує на дуже швидку війну. Тому що у березні-квітні – це буде серйозні проблема для вндення наступальних дій. А якщо він розраховує на швидку перемогу і швидкі дії, то він розраховує на засоби масового ураження. Я не маю на увазі ядерну зброю, а на ракетні комплекти на авіацію", – заявив колишній міністр оборони Степан Полторак. 

Білорусь також стає потенційно небезпечною для України. Диктатор із Мінська сипле улесливими для Кремля заявами. А Україні дедалі частіше  погрожує. Білоруський режим не проти розмістити на своїй території російські ракетні комплекси Іскандер. Важке озброєння планують націлити на ЄС та Україну.

Ба більше – Олександр Лукашенко готовий дозволити привезти до Білорусі російську ядерну зброю. Це за умови, якщо НАТО нарощуватиме озброєння у Польщі. 

"Я запропоную Путіну повернути ядерну зброю до Білорусі. Ми домовимося якось. Та ядерна зброя, яка буде найбільш ефективною при такому зіткненні. Ми ж на території Білорусії до цього готові. Я як дбайливий, вибачте, господар нічого не зруйнував. Усі “сараї” стоять на місці", – заявив Лукашенко. 

Переговорів із НАТО хоче кремлівський вожак. Володимир Путін вимагає гарантій, що Україну до оборонного альянсу не візьмуть. 

"У діалозі з США і їхніми союзниками ми будемо наполягати на виробленні конкретних домовленостей, які виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід і розміщення безпосередньо поруч з територією РФ систем озброєння, які нам загрожують.Особливо наголошую: нам потрібні саме правові, юридичні гарантії, оскільки західні колеги не виконали взяті на себе усні зобов’язання", – зазначив Володимир Путін. 

Не Росії вирішувати, чи вступати Україні до НАТО, заявили в альянсі. Додали, за новий напад на українські землі Кремль поплатиться. 

"Ми повинні бути пильними й уникнути ескалації. На зустрічі міністри чітко дали зрозуміти, майбутня російська агресія може обійтися окупантам дуже дорого. Ми дамо їм рішучу відповідь – економічну і політичну", – обіцяє генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 

"Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права висловлюватися у відповідних дискусіях. Будь-яка російська пропозиція обговорити з НАТО або США, або іншими країнами будь-які так звані гарантії того, що альянс не розшириться на схід, нелегітимні", – сказав глава МЗС України Дмитро Кулеба. 

Вдарити по економіці Росії, у разі нового нападу на Україну, обіцяють Сполучені Штати. Накопичення російських військ біля наших кордонів у Білому домі зафіксували. А ще зазначили, Росії вигідна дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні. Так американська влада зреагувала на заяви Володимира Зеленського про підготовку держперевороту. 

"Ми дуже стурбовані рухами, які бачили вздовж кордону України. Ми знаємо, що Росія часто поєднує свої зусилля зі спробами внутрішньої дестабілізації країни. Це частина методички", – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

"Я хотів би вибачитися перед нашими закордонними партнерами за цей абсолютно дурний жарт пана Зеленського. Це приклад брутальної безвідповідальності перед країною і перед світом", – заявив п'ятий президент України Петро Порошенко. 

Після слів президента про підготовку перевороту Служба безпеки порушила кримінальну справу. Жодних нових заяв правоохоронці не зробили. Затримань не було, як і публікації доказів. 

Сергій Барбу, Олексій Іванченков, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, Росія виступила проти посередництва Ердогана у врегулюванні конфлікту на сході України.

Як відомо, розвідка США відкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну, яке, припускають, може трапитися на початку 2022 року. Мовиться про ймовірну атаку з окупованого Криму або через кордон із Росії, або через Білорусь.

Нагадаємо, раніше голова ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Росія готується атакувати південь та схід України на початку 2022 року. Для цього біля кордонів з Україною сконцентрували 92 тисячі військовослужбовців. 

Як повідомляв 5.UA, голова Міноборони Олексій Резніков вважає, що Росія не йтиме у великий наступ та не захоплюватиме територій. 

Джерело