Економічний експерт Віктор Скаршевський поміркував над тим, з яких причин Україні зараз доводиться імпортувати продовольство, якщо вона цілком може його й експортувати.

Про це він розповів у програмі Мирослави Бобровської «А як насправді?».

Як розповідає гість програми, у Європі ключове значення мають великі дотації для сільського господарства. Зокрема, зазначає він, на дотації фермерам виділяється більше 40% бюджету ЄС. «Це якщо розглядати ЄС у цілому, а в окремих країнах є свої бюджетні фонди для сільського господарства», - додає Віктор Скаршевський. Окрім того, зауважує експерт, Україна програє Росії за цінами на енергоносії.

Тепер, щоби в Україні спекти якісний хліб, потрібно імпортувати зерно, - Віктор Скаршевський

Також він вказує на те, що в України відсутня чітка економічна політика та розуміння поняття продовольчої безпеки, що насправді є головним для країни.

За словами Віктора Скаршевського, щойно продовольство виросло в ціні на світовому ринку, його відразу вирішили вивозити. «А тепер, щоби в Україні спекти якісний хліб, потрібно імпортувати зерно. При цьому газ подорожчав удесятеро, електроенергія – вдвічі, тож внутрішні виробники продовольчих товарів стали неконкурентоспроможними у порівнянні з Європою», - пояснює він. До того ж, додає гість програми, продовольство імпортують з Європи вже давно.

Джерело