Одинадцять градусів тепла – в рентгенкабінеті, 17 – в кабінеті педіатра. За такої температури приймають пацієнтів у поліклініці селища Нове. За словами речниці Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Альони Притули, це не відповідає нормам. Суспільне дізнавалось, яка температура має бути у поліклініці і чому там холодно.

Обласне управління Держпродспоживслужби отримало скаргу про порушення температурного режиму в поліклініці – сказала речниця управління Альона Притула: ”Температура в амбулаторії складала 12 градусів. Це порушення”.

Зі слів речниці Держпродспоживслужби, відповідно до державних санітарних норм та правил, температура повітря у закладах охорони здоров’я має бути:

У поліклініці селища Нове температура не перевищує 17 градусів у процедурних, оглядових, маніпуляційних кабінетах та післяопераційній – 22 градуси тепла; у вестибюлі, гардеробі та реєстратурі – 18; у кабінетах де проводять прийом хворих – 20.

Яка температура у кабінетах

У кабінеті педіатра Артема Коршенка працює обігрівач, на термометрі – 17 градусів. За його словами, якщо його не вмикати, температура буде 15 градусів: ”Дітям доводиться до пояса роздягатися. В ідеалі потрібно, щоб було не менше 18 градусів”.

У кабінеті щеплень на першому поверсі поліклініки увімкнений тепловентилятор. Термометр показує 18 градусів тепла. Медсестра Алла Шевченко розповіла, що обігрівач вмикають санітарки, коли приходять на роботу: ”Я приходжу на 8:00, санітарки – раніше. Вмикають, щоб до початку робочого дня була комфортна температура”.

У рентгенкабінеті термометр показує 11 градусів тепла. Батареї у кабінеті закриті ізоляційним дерев’яним щитом. За словами рентген-лаборантки Тетяни Ніколаєвої, вікна постійно закриті і заклеєні паперовими стрічками, та з них все одно дме: ”Прохолодно, рухаємось постійно. Люди жаліються, що йдуть від нас більш хворими ніж прийшли”.

Відвідувачка поліклініки Яна Приходько вважає комфортною для працівників та пацієнтів поліклініки температуру 18-20 градусів: ”Не люблю щоб було жарко. Вдома ми часто провітрюємо приміщення, щоб дитина дихала”.

Відвідувач поліклініки Володимир Полудень температуру в поліклініці назвав ”помірною”: ”У коридорі, можливо, трохи холодно. Вважаю, що потрібно замінити двері, вікна. Їх встановлювали ще за радянських часів”.

Чому у поліклініці холодно

Будівля поліклініки стара, тому там холодно – пояснив начальник комунального теплопостачального підприємства ”Теплоенергетик” Олександр Чельник. З його слів, потрібно провести термоаудит будівлі, щоб визначити – де найбільша втрата тепла: ”За результатами термоаудиту роблять проєкт зовнішньої теплоізоляції, утеплюють будівлю та перероблюють, в деяких місцях, внутрішню систему опалення. Внутрішнім мережам близько 40 років. Вони зношені”.

Чи запланований ремонт

Приміщення поліклініки капітально не ремонтували з моменту його будівництва у 1986 році. За словами начальниці міського Управління охорони здоров’я Оксани Макарук, у бюджеті розвитку міста на 2022 рік передбачили 2,6 мільйона гривень на капітальний ремонт приміщення поліклініки та ремонт даху: ”Найбільший акцент зроблять на тепломодернізації приміщення – заміні вікон та, за потреби, мереж теплопостачання”.

Оксана Макарук сказала, що роботи розпочнуть протягом місяця. Завершити планують до кінця 2022 року.

Читайте також Холодно чи немає чим годувати? Чому світловодські школярі навчаються вдома. Через зміни клімату аграріям Кіровоградщини радять вирощувати пшеницю та ячмінь замість проса та сої. У Кропивницькому мешканці 12 будинків живуть без водопостачання дев’ять днів.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм

Джерело