Майже пів сотні людей за годину, за підрахунками Суспільного, долучились до хрещенських купань на Новомиколаївському пляжі у Кропивницькому – одному з трьох облаштованих для цього місць в обласному центрі. Рятувальники, які там чергували, кількість людей не рахували.

15-річна Аліна Абрамович з братом Дмитром пірнали вперше. Зробила це за порадою батька: ”Це така українська традиція. Всі її виконують цілий рік. І я подумала, чому б ні”.

Батько, Володимир Абрамович, що до купання не готувались: ”Чай – це всі приготування. Для душі, для здоров’я, для настрою”.

”Для душі, для здоров’я, для настрою”. Як кропивничани пірнали в ополонку на Водохреще

Кропивничанин Руслан Ткаченко розповів, що пірнає більше десяти років, робить це не тільки на Водохреще. Щоб не холодно було виходити з води, взяв дідового кожуха: ”Дуже приємні емоції, дуже”.

Читайте також: ”Не метод прощення гріхів, а доказ сили волі”. Священник – про пірнання на Водохреще.

Біля облаштованих для купання місць чергували рятувальники

За словами водолаза Василя Кедрича, який з колегою Володимиром Віднічуком чергував біля ополонки, температура води в Інгулі – майже чотири градуси тепла. Володимир Віднічук сказав, що чергують для запобігання нещасним випадкам під час купання: ”Глибина – близько метра. По поведінці людини видно – чи орієнтується вона у просторі”.

Що відомо

Речниця служби з надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області Оксана Мачак розповіла, що в регіоні організували 26 постів для надання, у разі потреби, першої допомоги охочим зануритись в ополонку на Водохреще: ”Залучили 26 машин, 91 людину. Минулого року випадків, коли потрібно було б рятувати людей на Водохреще, не було”. Щоб пірнання в ополонку було корисним для здоров’я – треба готуватися заздалегідь. Про це Суспільному розповів сімейний лікар з Кропивницького Дмитро Корольков. З його слів, непідготовленим людям у водоймі можна перебувати не більше двох-трьох секунд, підготовленим – до пів хвилини, людям із хронічними недугами перед зануренням треба радитися із лікарем.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм

Джерело