На Чернігівщині ситуація на кордоні на сьогодні контрольована у всіх пунктах пропуску та по всій території державного кордону, який проходить в області. Про це сказав голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус під час прес-конференції в ОДА.

За його словами, ситуація моніториться. Він отримує майже щогодинні зведення, що відбувається в тих чи інших місцях.

"Ми всі бачимо, що відбувається і скупчення техніки, спільні навчання, які анонсували Білорусь і Росія. Насправді це ж не перші навчання їх. На тому рівня, на якому має реагувати область – ми готові. Але звісно, якщо щось почнеться, нам потрібна буде допомога з "центру". Та об’єктивно я вірю в оптимістичний сценарій і що вистачить всім здорового глузду не переходити червоні лінії", – розповів В’ячеслав Чаус.

Щодо формування підрозділів територіальної оборони відповів так:

Чаус розповів про ситуацію на кордоні з Росією та формування підрозділів тероборони "Все, що потрібно у нас відбувається. Всі заходи, які необхідно вживати в області, по формуванню підрозділів територіальної оборони – вони виконуються всіма зацікавленими сторонами. ОДА виконує свої прямі функції і плюс допомагає в тому числі підрозділам Збройних сил (територіальній обороні). В нас сформована бригада, батальйони. Допомагаємо в побутових речах. Я вважаю, що на сьогодні в області стан роботи в напрямку забезпечення діяльності територіальної оборони знаходиться на належному рівні". Що відомо На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року. Державний секретар США Ентоні Блінкен 19 січня прибув в Україну на тлі ситуації із накопиченням поблизу українського кордону російських військ та техніки. 20 січня Блінкен вирушить до Берліна, де зустрінеться із міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, щоб обговорити дипломатичні відносини з Росією та спільні зусилля щодо стримування подальшої російської агресії проти України. Зокрема, США та Німеччина говоритимуть про готовність союзників і партнерів вжити щодо Росії санкції, які спричинять "серйозні наслідки та серйозні економічні втрати". Велика Британія надіслала Україні першу партію легкого протитанкового озброєння, вона надійшла 18 січня. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що для обговорення російсько-українських відносин не потрібно залучати США. Він при цьому зазначив, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, тому не бачить спільних тем для обговорення у запропонованому президентом Україні форматі США-Україна-Росія.

Джерело