До пункту тестування на коронавірус у міській поліклініці №2 утворилися черги. Деякі люди очікують на здачу тесту понад годину.

Про це передає кореспондентка Суспільного.

21 січня черга утворилась біля філії поліклініки, що на вулиці Комарова. Об 11:00 на забір тесту там очікували понад 30 людей. За словами чернівчанина Андрія Шевченка, він стоїть у черзі півтори години. Сімейний лікар направив його в поліклініку через підвищену температуру.

У Чернівцях утворились черга для здачі ПЛР-тесту. Пояснюємо, чому так сталося

"Мені терапевт сказав, що потрібно прийти з 9:30 до 10:00, щоб було менше людей. Коли я прийшов – тут уже була черга", – каже Шевченко.

За словами завідувачки поліклінічного відділення міської поліклініки №2 Оксани Козуб, на ПЛР-тестування пацієнтів запрошують на конкретну годину за списками, які подають сімейні лікарі.

"Ми починаємо забір зразків о 9:00, але є пацієнти, які приходять на 7:20, на 7:40. Бо кожен пацієнт прагне бути першим. Їх неможливо переконати, що раніше не викличуть", — каже Козуб.

Зі зростанням кількості інфікованих коронавірусом щодня у поліклініці беруть зразки на тестування у приблизно 80 пацієнтів. За словами Козуб, якщо кількість хворих збільшиться і виникне потреба брати більше зразків, то медики працюватимуть у дві зміни. Для охочих здати тест на коронавірус у поліклініці обладнали окремий вхід з вулиці.

Також здати ПЛР-тест можна у лабораторному центрі на вулиці Гакмана, 7. Там немає черг, оскільки тут тестування платне, каже заступниця генерального директора Мар'яна Миронюк. В лабораторному центрі можна здати тест на коронавірус з 9:00 до 12:00.

У міських поліклініках також можна пройти ПЛР-тестування з 9:00 до 12:00.

Як підготуватися до здачі ПЛР-тесту?

За інформацією центру громадського центру МОЗ України, найкраще здавати тест вранці, відразу після нічного сну.

За шість годин до здачі тесту не рекомендують користуватися препаратами для зрошення слизових оболонок рота та носа, також не вживати ліки для розсмоктування.

За три-чотири години не варто курити, їсти та пити, жувати гумку, полоскати горло та чистити зуби.

Що відомо 20 січня в Чернівецькій області COVID-19 лабораторно підтвердили у 756 людей. Це найбільше від початку року. Раніше епідеміолог лабцентру Юрій Падурару повідомив Суспільному, що в регіоні зросла кількість виявлених випадків інфікування. Причинами цього є циркуляція штаму "Омікрон" та масові гуляння на новорічні свята без дотримання карантину. Загалом в області виявили 125 011 випадків інфікування коронавірусом, 116 491 людей одужали, а 3 074 померли. У лютому 2021 року у Чернівецькій області почали щепити від коронавірусу. Першим вакцинували дитячого анестезіолога Олександра Тесліцького. Охочі щепитися можуть зробити це у пунктах вакцинації. Станом на 20 січня в області першою дозою щепили 285 832 людей, що складає 32% населення області. Другою дозою імунізували 272 156 людей, додатковою – 81, бустерною – 2212.

Джерело