У кінотеатрі Івано-Франківська відбувся допрем’єрний показ фільму "Шлях поколінь". В основі сюжету — події середини XX століття, що відбувалися за часів Української повстанської армії. Головний герой — сучасний хлопець. Його не цікавить російсько-українська війна, яка зараз триває, розповідає з місця події кореспондентка Суспільного.

В основу стрічки лягла історія ветерана ОУН-УПА Степана Петраша. Чоловік пригадує, що з 15 років його почали готувати до вступу в Українську повстанську армію, а у 17 він став членом Організації українських націоналістів.

"Два роки тому знімальна група була у мене вдома. Вони мене мучили два дні, брали інтерв’ю. Бачу, що вони пропагують добре діло, роблять фільм про УПА, а я — колишній повстанець. Цікавило їх все: як воювали, чому я пішов у повстанці", — розповідає Степан Петраш.

В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ стрічки

Першочергово творча група планувала створити короткометражний фільм на 25 хвилин. Однак завдяки фінансовій підтримці волонтерів, діаспори та добровольців вдалося зняти повнометражну стрічку на півтори години. Бюджет фільму — 4,5 млн грн.

Назар Борушок у стрічці виконував дві ролі – командира УПА і сучасного добровольця. З його слів, частину фільму знімали на фронті, також записували розмови з ветеранами Української повстанської армії.

"У нас є дуже багато інтерв’ю повстанців. У майбутньому ми будемо робити багато історій про УПА, тому що це — наша історія, ми маємо її знати", — каже актор Назар Борушок.

Костянтин Афанасьєв зіграв у стрічці головну роль. Інформацію про Степана Петраша шукав в Інтернеті, адже не був особисто знайомий із колишнім повстанцем. Скласти портрет актору допомогли документальні фільми та інтерв’ю.

"Ми з режисером вирішили створити такого живого героя, який і боїться війни, але водночас впевнений, що не можна відступати. Він розуміє, чим може пожертвувати. Він йде у бій через страх, змушуючи себе, стискає волю в кулак і воює", — розповідає Костянтин Афанасьєв.

Перші сцени фільму знімали на Волині в урочищі Вовчак. Саме там було одне із перших повстанських розташувань УПА.

"На мені — форма повстанця, створена за фотографіями. Насправді однострою в УПА не було. Носили те, що здобули в бою. От — пілотка німецька, мундир на мені італійський, галіфе – радянське", — розповідає актор Олексій Паламаренко.

Над фільмом знімальна група працювала рік . Перш ніж кінострічка вийде у широкий прокат, творці організують кілька допрем’єрних показів в Україні, Канаді та Фінляндії.

Читайте також В Івано-Франківську вшанували пам'ять героїв, полеглих у боях за Донецьке летовище До Дня Соборності. На Франківщині бійцям передали два дзвони пам'яті з комплексу "На горі Карачун"

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело