Він вважає, що рівень загроз для України зараз точно не менший, ніж у 2014 році

Те, що хоче президент РФ Володимир Путін - це зовсім не про Донбас, це про зону російського впливу на колишні території Радянського Союзу. Про це в етері програми "Політклуб Віталія Портникова" на "5 каналі" сказав політик, дипломат, міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін.

"Росії насправді не цікаві і не потрібні гарантії, в них сьогодні ніхто не вірить. Росія сама порушила всі гарантії. Путін прекрасно розуміє, що жодних гарантій не буде, те що він хоче – зовсім не про Донбас. Перше – це повернення своєї зони впливу навколо колишнього Радянського Союзу, друге – Росія тепер каже, з Болгарії, з Румунії зачищаємо війська, з Балтійських країн, Польщу на половину. І це означає що нібито Варшавський договір повертається. Вся логіка Росії про торгівлю навколо власної зони впливу", – наголосив Клімкін. 

Він вважає, що рівень загроз для України зараз точно не менший, ніж у 2014 році.

"Коли росіяни кажуть, що час для них обмежений – вони в якомусь сенсі не жартують і прекрасно розуміють, що коридор можливостей для них – це саме 2-3 наступних роки. Те, чи піде Путін як дзюдоїст вперед чи ні – залежить від двох речей: чи збігається слабинка наша, внутрішньополітичний безлад, і Захід – Байден чесно сказав, що там ще продовжуються дискусії. Але Путін прорахувався – Ялти не буде і бардаку на Заході не буде, може не буде на 100% бетонної позиції, але солідарність Заходу Путіну вбити не вдалося. Зараз рахунок точно за Заходом", - переконаний дипломат

За його словами, ставки стосовно України будуть підніматися, але не через вторгнення, а через дестабілізацію, а потім намагання бити в слабкі місця.

"Я майже впевнений що такі сценарії не просто написані в Кремлі, а в процесі реалізації", - додав Клімкін.

Нагадаємо, раніше в Держдепі США припустили, що Росія може напасти на Україну з території Білорусі.

Як повідомляв 5.UA, вторгнення Росії до України може розпочатися будь-якої миті. Але є сподівання, що Кремль усе ж обере мирний шлях врегулювання ситуації. Про це мовилося під час зустрічі державного секретаря США Ентоні Блінкена з дипломатами в посольстві Сполучених Штатів у Києві. Водночас США й надалі підтримуватимуть Україну та виділять додаткові $300 млн 2022 року. 

Джерело