В Україні дедалі меншає м’яса власного виробництва. Зникає не тільки свинина (свиней забивають більше, ніж вирощують), а й яловичина. Поголів’я корів падає щомісяця, утримувати худобу стало невигідно. На зміну вітчизняній продукції приходить закордонне м’ясо.

В Україні вимирають корови – м’ясо доводиться купувати за кордоном

Лише за 2021 рік Україна наростила імпорт яловичини на 34%, у країну ввезли 2,78 тис. тонн продукту.

Причому здебільшого це заморожене м’ясо – воно становить 70% від обсягів імпорту (1,94 тис. тонн), свідчать дані аналітиків Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). Охолодженого та свіжого м’яса закуповують значно менше – 0,84 тис. тонн за 2021 рік.

Найбільший постачальник яловичини в Україні – Австрія. На цю країну припадає 41,29% усіх постачань, 1 148 тонн. Цікаво, що Україна не лише м’ясо, а й живих корів. За даними Кабміну, імпортом займаються близько 40 компаній, і це число зростатиме.

Така тенденція спричинена катастрофічним падінням поголів’я корів в Україні. “Протягом минулого року українське скотарство не змогло зберегти наявний оборот поголів’я, а, на жаль, тільки скорочувала його з кожним місяцем”, – зазначив аналітик УКАБ Максим Гопка.

До грудня в країні налічувалося 2,68 млн корів. Це на 184,6 гола (6,4%) менше, ніж роком раніше. “Вимирання” поголів’я корів позначилося на обсягах виробництва м’яса. Воно протягом року скоротилося на 16,5%, до 288 тис. тонн.

Причому, продавати це м’ясо було вигідніше не в Україні, а за кордон. Наприклад, до Китаю. У цю державу за рік відправили 12,33 тис. тонн української яловичини.

“Загалом минулий рік роботи на внутрішньому ринку для виробників яловичини був важким. За рахунок стрімкого зростання цін на корми та скорочення поголів’я, паралельно піднімалася собівартість продукту, яка ще більше зменшувала попит у споживанні. Єдиним шляхом отримати хороший прибуток у 2021 році був експорт української яловичини на інші міжнародні ринки, переважно до Китаю”, –підсумував експерт.

Загалом, за прогнозами тваринників, вже незабаром в Україні можуть зникнути корови. Як заявив AgroPolit.com експерт із ефективного управління тваринництвом Михайло Травецький, запасів скотарства залишилося лише на півтора роки.

Він пояснив, що розводити корів просто стало невигідно. Наприклад, через зростання цін на зернові та газ витрати фермерів на корми збільшилися на 80%.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на тлі кризи у тваринництві ціни на м’ясо помітно зросли. У грудні 2021 року сало в середньому коштувало 99,41 грн за кг. Це на 25,9% дорожче, ніж у грудні 2020 року. Яловичина стала лідером подорожчання – середня ціна піднялася до 182,8 грн/кг (+26,3%).

Джерело