Уряд США завжди розробляє плани евакуації американських громадян з будь-якої країни, коли там виникають загрози безпеці, в тому числі у разі агресії Росії проти України.

Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі, - пише Укрінформ.

"Ми й так уже ввели четвертий рівень рекомендацій щодо подорожей в Україну через COVID-19, а також зазначали, що громадянам США слід знати, що Росія планує масштабні військові дії проти України", - додала Псакі.

У Білому домі пояснили, чому розробляють плани евакуації американських громадян з України

Так вона відповіла на повідомлення ЗМІ щодо підготовки планів евакуації громадян США з України.

"Ми проводимо ретельне планування на випадок надзвичайних ситуацій – як робимо це завжди, тільки-но безпекова ситуація погіршується в будь-якій країні світу", - резюмувала речниця Білого дому.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Сполучені Штати розглядають доцільність евакуації членів сімей дипломатів та допоміжного персоналу з американського посольства у Києві через загрозливу ситуацію на кордоні України з Росією, де зібралося понад 100 тисяч російських військовослужбовців.

За словами джерел, евакуацію американських громадян може бути оголошено впродовж найближчих днів. Однак, таке рішення не означатиме впевненості США у вторгненні російських військ, а буде лише розважливим кроком на тлі зростання напруги.

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 січня, після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим держсекретар США Ентоні Блінкен розповів, яким чином РФ може переконати світову спільноту у відсутності намірів здійснити вторгнення до України.

Читайте також:

“Стратегічна помилка”: лідери Німеччини та Британії висловили спільну позицію щодо російського вторгнення до України

“Зелені чоловічки” та кібератаки: у США вважатимуть вторгненням навіть “невоєнні” дії Росії

"Наслідки будуть дуже серйозними": Блінкен дав попередження Кремлю у разі агресії проти України

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело