Засновник ресурсу з прав людини Гулагу.net Володимир Осєчкін заявив, що у його розпорядження потрапили секретні матеріали відеоархіву контррозвідки Росії, які доводять чисельні злочини Міноборони РФ і оприлюднення яких, може стати справжнім вибухом інформаційної бомби. Про це Осєчкін заявив в інтерв'ю «Главкому».

«Це матеріали справи оперативного обліку першого відділу Департаменту військової контррозвідки ФСБ Росії, які займалися прослуховуванням та контролем цілої низки установ Міністерства оборони РФ. А ті, своєю чергою, займалися державними закупівлями, контрактами та грошима. Ми зараз розуміємо, що там справді була широко розвинена корупція. Були так звані «якорні підрядники», спущені з верху керівництва Міноборони. Вони укладали контракти за дуже підвищеними цінами. Сума корупційного відкату становила від 20 до 60%. Як вони кажуть «дисконту» з держконтрактів. За допомогою цих матеріалів ми достеменно знаємо, де у них якісь проблемні об'єкти є, зокрема, що стосуються 12-го Головного управління Міністерства оборони», – зазначив він.

За словами Осєчкіна, правозахисникам відомо, де Росія ховає ядерну зброю. «Ми знаємо, де у них (у Росії) арсенали ядерної зброї, де у них приховані у скелях сховища ядерних боєголовок для атомних підводних човнів. Знаємо про масу порушень як корупційних, так і технологічних, що стосуються будівництва баз-сховищ боєголовок, у тому числі про Гаджієво (пункт базування Північного Флоту РФ, база атомних підводних човнів), про Оленегорськ (місто неподалік бази авіації Військово-морського флоту РФ на Кольському острові), для Сєвєроморск (точка базування Північного флоту РФ), - повідомив правозахисник.

Міноборони РФ – заповідник корупції. Відомий правозахисник готує вибух інформаційної бомби

Засновник Гулагу.net припустив, що тотальна корупція та технологічні порушення в армії РФ ставлять під сумнів можливість застосування ядерної зброї. «У всіх цих технологічних ланцюжках та закупівлях документально величезна кількість порушень. Ми всередину цих атомних боєголовок не заглядали, але з огляду на те, що там повністю взагалі все збудовано на корупції, на відкатах, на принципі лояльності, непрофесіоналізмі, тобто підстави вважати, що більшість із цього всього – неякісна продукція. У найкращому разі вона розірветься на шляху до мети шляху, а в гіршому – не полетить чи полетить взагалі не туди. Тобто це справді велика проблема», – повідомив Осєчкін.

Володимир Осєчкін – російський правозахисник, колишній підприємець, засновник Gulagu.net, асоціації проти корупції та тортур у Росії, яка об'єднує понад 19 тис. незалежних правозахисників, волонтерів та інших учасників.

Джерело