Деякі продукти продовжують рости в ціні, серед них - крупа рисова, макаронні вироби та риба.

В Україні споживчі ціни у квітні у порівнянні з попереднім місяцем зросли на 2,3 %, з початку року – на 9,7 %, – про це повідомили в державному управлінні статистики. За місяць ціна на харчові продукти зросла 3,1%.

На споживчих ринках області у квітні найбільше, на 11,8 % подорожчали фрукти. Серед лідерів здорожчання макаронні вироби 11,2%, а також рис  - 9, 5 % та риба на 8,5%.

Рис, макарони та риба — як змінилася ціна на популярні продукти

Рис, макарони та риба — як змінилася ціна на популярні продукти

М'ясо свинини, продукти з зернових, безалкогольні напої, соняшникова олія, хліб, сметана, кисломолочна продукція та масло також продемонстрували значний ріст до 9% в середньому.

Також не стали дешевшими й послуги, які також неухильно зростають в ціні.

Рис, макарони та риба — як змінилася ціна на популярні продукти

За кіло рису у квітні треба було заплатити 40,11 грн., макарони зросли з 26 грн. до 30 грн. за кілограм, а рибу, якщо можна було купити за 114 грн., то тепер вона коштує понад 123 грн.

Через окупацію українських територій, ціни на продукти, та й наявність самих продуктів залишається під питанням. Деякі території неможливо обробляти, попри те, аграрії обіцяють значне зниження ціни на овочі найближчими тижнями, адже достигатимуть овочі з грунтів.

Джерело