Китай приєднався до санкцій на постачання обладнання для СПГ (скрапленого природного газу) до РФ. До кінця травня принаймні п’ять китайських компаній мають припинити роботу над російським проєктом “Арктик СПГ-2” у Сибіру через санкції ЄС проти країни-терориста.

При цьому один китайський виробник сказав, що він залишався “у тісному контакті із залученими сторонами”, оскільки ситуація “мінялася щодня”. Про це повідомляє South China Morning Post.

“Остаточного рішення з цього питання поки що немає”, – сказало джерело в тяньцзіньській компанії Bomesc Offshore Engineering. Остання будує 10 модулів для проєкту “Арктік СПГ-2”.

Китай приєднався до санкцій на постачання обладнання для СПГ в Росію: компанії виходять із газового проєкту

Що таке “Арктік СПГ-2”?

Це проєкт російської компанії “Новатек” з видобутку природного газу та виробництва скрапленого природного газу на Гиданському півострові. На кінець 2021 року готовність проєкту оцінювалася у 59%, готовність першої лінії – у 78%

Станом на 2021 рік учасниками проєкту були:

“Новатек” (РФ) – 60%;

Total (Франція) – 10%;

CNPC (Китай) – 10%;

CNOOC (Китай) – 10%;

Japan Arctic LNG (Японія) – 10%

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL, Китай, який відмовився вводити санкції проти Росії, зіткнувся з другим за масштабами з 2014-го відпливом іноземного капіталу. Усього за один місяць інвестори вивели із країни 9,5 млрд дол.

За останні 8 років великі суми інвестори виводили лише раз – коли почалася пандемія COVID-19. Тоді інвестори вивели із країни 10,6 млрд дол.

Джерело