Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер вважає, що в разі поразки України у війні з Росією наступною жертвою російської агресії стане його держава. Як повідомляє CNN, про це Геґер заявив під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 25 травня.

"Якщо Україна програє, Словаччина буде наступною. Вони (українці — ред.) повинні перемогти", — сказав словацький прем’єр.

Політик також розкритикував держави-члени Європейського Союзу за надмірну залежність від російських енергоносіїв і закликав їхніх літерів "перестати компрометувати" власні принципи у відносинах із Росією.

"Ми, по суті, надто довго торгували своїми цінностями в обмін на дешеві газ і нафту. Компроміси з Путіним призвели до війни в Україні. Агресивної війни, де помирають люди. (Українці — ред.) проливають кров за наші цінності, щоб цього не робили ми", — додав Геґер.

Прем’єр Словаччини також закликав Європейський Союз сприяти якнайшвидшому входженню України та держав Західних Балкан до об’єднання. Для цього, на його думку, потрібно розробити "стандартизовані правила".

Читайте також: Франція вітає заявку України на членство в ЄС — МЗС країни Що відомо Країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці. Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що північноатлантичний альянс має й надалі підтримувати України та намагатись запобігти подальшій ескалації конфлікту у Європі, обумовленого російською агресією. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело