В останню середу травня, яка у 2022-му припала на 25 число — Міжнародний день розсіяного склерозу. На Рівненщині зареєстровано 800 людей з цією хворобою, що вражає нервову систему та призводить до порушення функціонування організму. Серед причин повної інвалідності розсіяний склероз посідає третє місце, після травм і ревматологічних захворювань.

Лікарка-неврологиня Ірина Дячук діагноз "розсіяний склероз" ставила неодноразово. При цьому часто у відповідь чула, що пацієнти не скаржились на запам'ятовування.

"Перше, що я чула: "Лікарю, у мене немає проблем з пам'яттю. Насправді ж це є порушення рухової, чутливої, координаторної сфери, порушення зору і сечовипускання. Хвороба, на жаль, невиліковна, але це не вирок і на сьогодні медицина робить все, щоб ви якісно жили", — коментує Ірина Дячук.

Розсіяний склероз: скільки людей мають такий діагноз на Рівненщині та як з ним жити

Остаточні причини захворювання поки не з'ясовані. Медики вважають, що ними можуть бути генетичні фактори та вплив зовнішнього середовища, зокрема, інфекцій. Розсіяний або множинний склероз часто проявляється у молодому віці.

"Особливо молодим людям потрібно звернути увагу. Можуть бути проявами й розлади ходи, мови, тремору в руках, хитання при ході, затерпання кінцівок, порушення функцій тазових органів. Тому ці всі симптоми можуть бути першими ознаками захворювання", — каже завідувач облцентру лікування уражень нервової системи Віктор Монастирський.

При появі таких симптомів радять звернутися до сімейного лікаря. Розсіяний склероз — невиліковний. Основні методи лікування спрямовані на відновлення після загострення та недопущення рецидивів. Сучасні препарати здатні зупиняти прогресуючі форми множинного склерозу. Також, пацієнти проходять курси фізіо-терапевтичної реабілітації.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело