У костелі Успіння Діви Марії у Бучачі відбувся концерт-презентація нововстановленого органу. Вартість органу – 5 600 доларів. Його замовляли у Польщі. Збір коштів тривав з лютого по березень. За цей час зібрати половину суми допомогли місцеві меценати, волонтери, підприємці, решту – позичили. Про це Суспільному розповів музикант, громадський діяч Віктор Гребеньовський.

За його словами, у заході взяли участь Соломія Саламанюк, Роксолана Кіт, заслужена артистка України Фатіма Черґіндзія та інструментальний ансамбль "Опус".

"Купили орган в борг, фактично, ще всієї суми не дозбирали, шукаємо решту коштів. Але тішить те, що інструмент вже тут, у Бучачі і ми вже провели на ньому перший концерт. Ми спеціально поставили його внизу, щоб люди могли побачити його. Інструмент професійного класу, звучання максимально наближене до оригіналу", – каже Гребеньовський.

На Тернопільщині для костелу меценати придбали орган

Частина меценатів могли отримати "золоті" та "срібні" квитки – усього 45.

"Люди, які дали більше трьох тисяч, автоматично отримували "золотий" квиток на відвідування необмеженої кількості органних концертів, а "срібний" – на три роки", – каже Віктор.

Музикант розповів, що у храмі був недіючий орган, проте відремонтувати його не вдалося:

"Коли я проводив дні Пінзеля у 2016 році, постійно виникала така думка, що у костелі – чудова акустика, ми там проводили уже не раз концерти і було б добре, якби там був орган. На горі стояв старий інструмент і були спроби відремонтувати його, я замовляв запчастини з Італії, проте нічого не вийшло. Тому я почав шукати професійний орган, щоб придбати".

Новопридбаний орган можна не тільки використовувати для проведення Літургій, а й концертів, творчих вечорів.

"Думаю, що раз у два місяці цілком реально проводити органні концерти у костелі. Зараз ведемо перемовини з артистами з Хмельницького, Рівного, Львова. Також плануємо запрошувати грати на інструменті учнів музичних шкіл Тернопільщини", – каже Віктор.

Під час першого органного концерту зібрали 13 915 гривень для потреб ЗСУ, які передали у волонтерський центр", – розповів Гребеньовський. Чоловік переконаний, орган стане сприятиме розвитку туристичного потенціалу міста.

Нагадаємо, костел Успіння Матері Божої в Бучачі – пам'ятка архітектури XVIII століття в стилі бароко. Над його оздобленням працював скульптор Йоган Георг Пінзель, зокрема досі збереглись його скульптури на вівтарі – євангелиста Йоана, святих Йоакима і Анни, святого Захарія. Римо-католицька парафія костелу нараховує майже 50 осіб.

Джерело