У Вінниці відбувся фестиваль польової кухні пам’яті загиблих Героїв імені Тараса Сича. На площі біля Міського Палацу мистецтв "Зоря" влаштовали декілька "точок" для приготування страв. Усі бажаючі могли зробити благодійний внесок. За виручені кошти організатори фестивалю придбають автомобіль для українських захисників.

Про це Суспільному розповів співорганізатор заходу Євгеній Майданик.

Страви представлені на фестивалі приготували у польових кухнях та на вогнищах в польових умовах. Щоб отримати "фестивальну тарілку", та куштувати будь-які страви на фестивалі, гості робили благодійний внесок.

Цьогоріч фестиваль польової кухні організували всьоме. До нього вкотре долучилися колеги Тараса Сича із Вінницької центральної міської бібліотеки ім. І. В. Бевза. Олена Циганкова каже, пам'ятає Тараса Сича як добру людину.

"Подобається ідеї створення такого фестивалю. Нас кожного року запрошують і ми із задоволенням приходимо. Ми дуже раді, що про нього пам'ятають, бо такі люди як він цього заслуговують", — розповіла Олена Циганкова.

Сергій Штельмах на фестивалі польової кухні приготував гриби з підливою та козацьку картоплю з часником. Каже, такі заходи дуже важливі, аби люди пам'ятали своїх героїв.

"Тарас Сич був кухарем. Людиною, яка виключно готувала і не тримала в руках зброю. Саме пам'яті цієї людини, що загинула на початку агресії російської федерації, ми готуємо страви в польових умовах", — каже Сергій Штельмах.

На імпровізованій сцені учасників фестивалю супроводжувала концертна програма за національно-патріотичним спрямуванням.

Довідка

Тарас Сич — був учасником Революції Гідності на київському Майдані, працював кухарем в батальйоні "Київська Русь", допомагав військовим, пораненим. Чоловік був проти насилля, в руках зброї не тримав. Загинув під мінометним вогнем у "Дебальцевському котлі" 13 лютого 2015 року на 48 році життя, коли снаряд розніс кухарську палатку. Похований на Алеї Слави вінницького міського кладовища.

Джерело