26-го червня, коли Росія завдала ракетного удару по об'єкту цивільної інфраструктури в Черкасах, місцева жителька Неоніла Швидка під час повітряної тривоги не змогла потрапити в укриття.

Вхід був зачинений, розповіла Неоніла кореспондентам Суспільного.

Чому черкасці не змогли сховатися в укриття під час ракетного обстрілу

У неділю, 26-го червня, коли у Черкаси влучили дві російські ракети, Неоніла Швидка саме вигулювала пса вздовж набережної Дніпра.

"Ми почули перший вибух, далі другий, вже третього не чекала і пішла в сховище. Прийшовши сюди, ми туди не потрапили, бо була закрита хвіртка і нікого з людей не було. Ми хотіли знайти укриття і нам це не вдалося".

Почувши вибухи дівчин сподівалась сховатися саме в цьому місці.

"Із початку повномасштабної війни я надіялась саме не це укриття, бо це бомбосховище, не укриття, не підвал. І тоді, не просто під час повітряної тривоги, а коли були ще й вибухи, хотілося укритися саме в бомбосховищі, а не десь у підвалі", – пояснила Неоніла.

За добу після обстрілу разом із Неонілою Суспільне відвідало укриття. Цього разу ворота, які ведуть до бомбосховища, були відчинені.

"Ну ось, зараз тут все відкрито, там навіть всередині двері відкриті", зауважила Неоніла.

У приміщенні шість лавок, у кутку в пластикові пляшки набрана вода. Це бомбосховище знаходиться на території стратегічного підприємства і відповідальність за його функціонування несе керівник, пояснив заступник міського голови Черкас Павло Валенчук.

"Усі ті класичні бомбосховища, що знаходяться у підпорядкуванні міста, їх чотири, які знаходяться на підприємствах, вони у штатному режимі працювали. Тобто охорона відкривала, пускала людей, тобто все це працювало. Коли ми говоримо про споруди подвійного значення, то відповідальність за них несуть власники цих приміщень".

На підприємстві пояснили – укриття працює цілодобово. Чому жінка туди не змогла потрапити – не розуміють. Зі слів Павла Валенчука, через малу відвідуваність черкасцями цих місць, їхні власники перестали стежити за систематичною роботою укриттів. Нині їх знову перевіряють.

"І по тих адресах, де раніше були сховища і нам повідомили, що там не відкривали, не пускали, ми передаємо всю цю інформацію в управління цивільного захисту і там працюють вже з власниками. Так само знаємо, що перевіряла поліція, чи працюють сховища, тобто ми реагуємо на всі сигнали, які отримуємо".

Нині в Черкасах діють 140 укриттів, десять із яких — збудовані на підприємствах бомбосховища. Решта — приміщення, які переоблаштували під укриття, або ж споруди подвійного значення.

У міськвиконкомі черкасцям радять сходити в найближче укриття, аби особисто переконатись, що воно діє. І вкотре нагадують не ігнорувати сигнали про повітряну тривогу.

Що відомо

24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. 24 лютого близько 08:30 у центральну частину Умані влучив снаряд. Загинув 39-річний уманчанин. Ще п'ятеро людей звернулися до лікарні з травмами. 25 лютого поблизу села Розсішки від вибуху снаряда загинув водій вантажівки. Жителів села Росішки евакуювали. У Черкаській області внаслідок ворожих обстрілів отримали травми 23 людини, розповів голова облдержадміністрації Олександр Скічко. На Черкащині військова частина, яка знаходиться у селі Дубіївка Черкаського району, зазнала атаки з повітря. Людей з Дубіївки та населених пунктів, які в радіусі 16 кілометрів від військової частини — евакуювали. У Смілі у районі "Загребля" обстріляли військову частину. Про це Суспільному повідомив міський голова Сміли Сергій Ананко. З його слів, повідомлення про обстріли ТЕЦ не відповідають дійсності. Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує. 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає. 26 червня по Черкащині було завдано два ракетних удари, унаслідок яких загинула одна людина, п'ятеро людей отримали травми. Також пошкоджена інфраструктура.

Читайте також

Щоб надихнути на перемогу: у Черкасах волонтери створили стінопис Плюс два пікапи на передову: черкаські доброчинці передали автівки для української армії

Джерело