Понад тисячу фрагментів кераміки та майже сотню цілісних речей розкопали члени археологічної експедиції у Залізцях. Про це Суспільному розповів археолог, керівник Залозецького краєзнавчого музею Василь Ільчишин.

За його словами, це речі 17 століття. Серед них – люльки та срібні монети, фрагменти келихів та оздоблення печей.

Археологи та студенти розкопують ділянку старого міста біля церкви 18 століття. Раніше тут був центральний в’їзд до міста.

На Тернопільщині під час розкопок археологи знайшли цінні речі

У цій частині розкопу знайшли фрагменти деревини.

"Намагаємося розчистити залишки дерев’яної споруди 17 століття", – каже студент Андрій Вирста.

Під землею є частина житла.

"В цій частині є яскраво виражена долівка житла, яку ми зараз поглиблюємо і знімаємо наступний шар. Практично зачистили цей квадрат зараз і знаходимо багато фрагментів кераміки середини 17 – початку 18 століття. Деякі уламки вдається скласти докупи і виходить дуже гарна кераміка: посуд, залишки тарілок", – розповів викладач Богдан Баран.

Також під час розкопок знайшли 15 люльок.

"Ці всі люльки другої половини 17 століття. Вони всі абсолютно різні. Бачимо, що вони є дуже гарно оздоблені", – каже археолог Василь Ковбаса.

За словами Василя Ковбаси, знайшли й фрагменти оздоблення печей.

"Є дві цікаві кахлі, одна з яких з орлом двоголовим з короною. Ми зараз шукаємо рід, якому належав він. Також ще одна цікава кахля – це з вершником на коні. На жаль, повністю її не вдалося зібрати, але також будемо шукати рід, якому вона належала".

Серед знайденого під час розкопок – давні монети.

"Вони були скупчені всі в одному місці, на долівці. В основному, це є мідні соліди Яна Казимира 1660-х років. І є одна монетка срібна, з білонового сплаву, там срібла дуже невеличка доля, і через те вони такої поганої якості збереження. Ця монета початку 17 століття",– розповів археолог Василь Ільчишин.

За його словами, ця експедиція триватиме до 8 липня. Усе знайдене очистять, дослідять та опишуть.

Речі зберігатимуть у Залозецькому краєзнавчому музеї.

Читайте також На Тернопільщині знайшли поховання ІІІ тисячоліття до нашої ери На Тернопільщині розкопали майстерню XVII століття

Джерело