10 з половиною тисяч транспортних засобів на іноземній реєстрації розмитнили на митному посту "Вінниця" з початку дії закону про безкоштовне розмитнення на час воєнного стану.

Про це Суспільному розповів інспектор митного поста Олексій Гончар.

Найбільше автівок на розмитнення ввезли з Польщі та менше з Німеччини. Це повʼязано з логістикою, каже митний брокер Владислав Лайтер. Відколи в країні діє закон про "нульове розмитнення" автомобілів кількість замовлень на їх розмитнення збільшилася у більш ніж два рази. Це, каже Владислав, можливість зекономити на автомобілі від 2 до 3 тисяч євро.

Скасування

"Деякі люди, навіть не мешканці Вінниці, приїжджали розмитнювали та їхали далі. В основному це бюджетні автомобілі до 2-3 тисяч євро. Люди були дуже задоволені цим законом, тому що були гроші на автомобіль, а на розмитнення не було. Безліч людей було з Маріуполя, з Донецька з інших окупованих територій", — розповів Владислав.

Здебільшого, машини через кордон "переганяли" жінки, які через війну виїхали за кордон, — каже інспектор відділу митного оформлення Олексій Гончар

"Із застосуванням пільги вінницькою митницею було оформлено близько 12, 5 тисяч автомобілів та інші категорії. Митним постом "Вінниця" було оформлено близько 10,5 тисяч ТЗ. Переважна більшість — це легкові автомобілі", — розповів головний інспектор відділу митного оформлення митного поста Вінниця" Олексій Гончар.

Читайте також: Безмитне розмитнення авто скасовується. Президент підписав закон про податки на імпорт

30 червня останній день, коли можна скористатися "нульовим розмитненням" вживаних авто. Олексій Гончар пояснює, що робити тим, хто не встигне доправити до митниці автівку до 1 липня.

"Ми починаємо керуватися законом, який діяв до цього. Не проблема, ТЗ усі можуть бути оформлені, але з врахуванням платежів, таких як мито, акциз і податковий збір. Чим більший обʼєм двигуна, чим старший автомобіль, тим митні платежі більші", — головний інспектор відділу митного оформлення митного поста "Вінниця" Олексій Гончар.

За словами Олексія Гончара, у порівнянні з минулим роком, до запровадження закону про пільгове розмитнення, кількість ввезених на територію України автомобілів збільшилася більш ніж удвічі.

Що відомо З 1 липня в Україні знову будуть оподатковуватись імпортні товари. Верховна Рада скасувала не тільки пільгове розмитнення авто, а й повернула мита і ПДВ на всю продукцію, що завозять до України. З початком помномасштабного вторгнення РФ в Україні запровадили так зване “нульове розмитнення авто” пов’язане з дією воєнного стану. Громадян звільнили від сплати мита, ПДВ та акцизу. Президент підписав закон про "нульове розмитнення".

Джерело