У Черкасах до апеляційного суду запросили місцевих дітей та переселенців, аби показати як працюють у судовій сфері. Чинні судді ознайомили дітей зі специфікою їхньої роботи, розповів Суспільному очільник Черкаського апеляційного суду Юрій Сіренко.

Десятирічний Данило Нехорошов приїхав із Києва. З майбутньою професією хлопець вже визначився:

Одягали мантію та роздивлялися зброю: у Черкасах дітей водили в суд

"Я спочатку цікавився зброєю, особливо коли Дід Мороз подарував мені комплект зброї Першої Світової війни, потім моя колекція поповнилась. І так я вивчив всю зброю. Та тепер хочу стати суддею, адже у мене татусь та дідусь — судді. Хочу продовжити традицію мого дідуся".

15-річна Поліна Квинтович з Херсона приміряла суддівську мантію і, з її слів, професію на майбутнє теж обрала:

"Я вже розглядала для себе на майбутнє професію судді, і коли одягнула мантію суддівську, моя думка не змінилась. Мені хочеться тут працювати, розглядати якісь серйозні справи".

На захід Максим Демчук зі Звенигородщини приїхав з доньками 15-річною Ольгою та 12-річний Людмилою:

"Приїхав із двома доньками, адже їм було цікаво подивитись на цей процес. Можливо у перспективі вони оберуть професію. Я підтримаю їх у цьому виборі".

"У нашому селі Лісове немає суду. Ми приїхали у гості до бабусі, а мама дізналась, що у Черкасах буде проводитись екскурсія в суд. Наразі для своєї майбутньої професії я розглядаю декілька варіантів. Можливо це знадобиться при виборі професії", — розповіла Ольга Демчук.

Запросили дітей, які розглядають на перспективу роботу у судовій сфері, пояснив очільник Черкаського апеляційного суду Юрій Сіренко:

"Ми вирішили провести такий захід для тих дітей, які хочуть пов'язати своє життя з правоохоронною діяльністю чи з юриспруденцією. Ми вирішили розповісти про специфіку роботи та судочинство. Ми запросили дітей віком від 13 років, які мають певні плани на майбутнє".

Тут діти не лише з Черкас, а й переселенці.

Працівник охорони Євгеній показав дітям своє оснащення та розповів про що головне у професії:

"Головне — потрібно бути фізично підготовленим та бути непоганою людиною. Якоюсь мірою потрібно бути трішки юристом, психологом та людиною, оскільки деколи навіть з порогу люди можуть почати з'ясовувати стосунки. Потрібно бути терплячим".

Для дітей такий захід проводить не вперше, пояснив сержант служби судової охорони Євгеній Дяченко:

"З дітьми цікавіше працювати, адже з ними простіше. У судові установи люди ходять не завжди у гарному настрої, тому іноді виникають палкі дискусії. А до дітей ми часто їздимо: були у школах, технікумах. Дітям завжди подобається те, що ми розповідаємо, і нас запрошують все частіше і частіше".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині розкрили вбивство чотирирічної давнини На Черкащині судитимуть чоловіка, який зберігав дитячу порнографію На Черкащині дозволили вилов раків

Джерело