Ексклюзивне інтерв'ю Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України розпочала другий етап підготовки до сезону 2022/23. Після навчального-тренувального збору у Сянках українські біатлоністки відправилися в австрійський Обертілліах, де пробудуть до кінця липня.

Головною особливістю збору в Обертілліасі став приїзд двох лідерок збірної України з біатлону - Юлії Джими та Олени Білосюк. Обидві біатлоністки пропускали перший етап підготовки у Сянках: Джима готувалася індивідуально у Словенії, тоді як Білосюк перебувала у лавах Національної Гвардії України.

Тренер жіночої збірної України з біатлону - про приїзд Джими і Білосюк та підготовку до літнього ЧС

Тепер команда "А" жіночої збірної України з біатлону майже у повному складі продовжує підготовку до наступного сезону. Винятком стала Дар'я Блашко - біатлоністка вирішила готуватися під керівництвом старшого тренера чоловічої збірної України Юрая Санітри.

Читайте також: Дар'я Блашко готуватиметься до біатлонного сезону 2022/23 з чоловічою збірною України

Старший тренер жіночої збірної України Олександр Кравченко розповів в інтерв'ю Суспільне Спорт про причину такого рішення Блашко.

Тренер пішов назустріч біатлоністці після розмови з нею, а також обговорення ситуації всередині федерації біатлону України та Міністерства молоді та спорту.

Про ситуацію з Дар'єю Блашко

"Дар'я Блашко мені телефонувала. Її бажання тренуватися під керівництвом Юрая Санітри ми обговорили з Міністерством і з федерацією. Поспілкувалися і з Юраєм, коли перебували на першому зборі. Ми вирішили, якщо Даша має бажання працювати зі словацьким наставником, то цьому немає перешкод. Ми пішли їй на зустріч, і вона буде працювати з чоловічою командою".

"Даша казала, що їй буде там комфортніше і більше розуміння, бо Юрай вже раніше з нею працював до цього цілий рік. Тобто прохання Блашко ми виконали, з Санітрою усі питання обговорили. І хлопці, і дівчата будуть брати участь на чемпіонаті світу. Даша теж там буде, стежитемо за її станом. З Юраєм ми також на контакті, я думаю, що все буде добре".

Також Кравченко підсумував перший збор жіночої команди у Сянках. І розповів план підготовки під час наступного в Обертілліаху, зокрема про те, кого будуть готувати для участі у літньому чемпіонаті світу з біатлону.

Про перший збір в Сянках

"На першому зборі на базі Західного спортивно-реабілітаційного центру з командою "А" замість Юлії Джими з нами тренувалася Валентина Семеренко. Дар’я Блашко проводила тренувальний процес у Поклюці".

"Головне завдання першого збору було, зібрати дівчат та подивитися в якому вони стані. Ми мали зробити базову роботу, яка дуже важлива, адже дівчата пропустили близько трьох місяців. Я вважаю, що ми провели дуже вдалий збір і виконали заплановане. Подяка й Міністерству молоді та спорту за організацію, і дівчатам, які переживають через війну".

"На лиже-ролерній трасі в Сянках, яку зробили на 3300 метрів, можна добре готуватися. Дякуємо, що її встигли підготувати".

Про другий збір в Австрії "Зараз в Обертілліасі до нас вже приєдналася Юлія Джима. На даний момент у нас 5 дівчат: крім неї ще Олена Білосюк, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко та Анна Кривонос".

"Під час першого збору дівчата пройшли обстеження. До нас приїжджала Олена Вікторівна Майданюк – керівниця Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту. Ми побачили наші слабкі сторони на даний час. Тому наше завдання на цей збір підвищення нижньої та верхньої "аєроби". Тобто буде закладатися база на весь сезон, яка дозволить уникнути провалів. Це буде і гірська підготовка. В Австрії ми будемо до 19 липня".

Про ставлення до України

"Зустріли нас тут дуже добре. Цікавляться ситуацією в Україні. Тут також присутня словацька команда. Мартін Отченаш, який є чоловіком Наталі Бурдиги – колишньої біатлоністки збірної України, цікавився, що і як відбувається у нас вдома. Завдяки Наталі, яка тримає зв’язок з Україною, вони розуміють що коїться. За словами Отченаша, з родичами у Росії його дружина має проблеми, бо вони не вірять, кажуть, це все ми надумали. По телевізору в Україні не так показують, а от в них дійсно, як є насправді".

Про подальші плани підготовки "Після Обертілліаха повернемося до Украни, а потім 28 липня поїдемо до німецького Обергофа, де зараз перебувають хлопці. Там буде і лижна підготовка, і ролерна. А потім з 15 серпня ми переїдемо до Рупольдинга і готуватимемось до літнього чемпіонату світу".

"Вкатка у нас з чоловічою командою запланована в різних місцях. Вони будуть в норвезькому Бейтостолені, а ми у шведському Ідре. Це вже точно. Єдине - можливо, у жовтні будемо разом в австрійському Рамзау".

Про можливий склад на літній чемпіонат світу з біатлону "Готуватимемо шістьох дівчат команди "А", але не відкидатимемо того моменту, що у команді "Б" у нас є і Юлія Журавок, і Валентина Семеренко. Зараз працюємо над тим, щоб ми мали однаковий рівень підготовки. Намагаємось зробити з Міністерством так, щоб і цих двох біатлонсток взяти на літню світову першість".

"Юлю та Валю точно не відкидаємо і за можливості працюємо над тим, щоб вони поїхали. У нас може вийти шість спортсменів на старт, тому дамо можливість комусь пробігти першу гонку – суперспринт, а потім може замінимо. Так, щоб всіх, тих людей, які в нас є, побачити. Хоча б їхню літню підготовку".

"Команда "Б" зараз перебуває в Україні. Знаю, що у жіночої збірної розпочнеться збір у Сянках з 6-го липня. Там старший тренер Ігор Ященко, ми з ними постійно на зв'язку".

Читайте також: Збірна України з біатлону назвала склад команди "Б" на сезон 2022/23: у нього увійшли 23 спортсмени Про наслідки війни для дівчат

"Найбільші жахи, мабуть, пережила Даша Блашко в Чернігові. Напевно, що й Іра Петренко. Це двоє дівчат, які потрапили у важкі ситуації. Потроху відновлюємо психологічний стан, бо так просто з нього не вийдеш. Ту ж Ірину можна зрозуміти, сім'я у Чернігові, а вона тут. Це теж накладає свій відбиток на моральний стан".

Про Віту Семеренко

"З Вітою ніяких розмов не було. Я досі не знаю, де вона з сім'єю знаходиться. Я розмовляв з Валентиною, але вона мені не сказала місце перебування. Сказала, що все нормально".

Про знищене майно на базі в Чернігові

"Ми зібрали інформацію по інвентарю, який залишився у біатлоністок. Знайшли Ірині Петренко класичні ролери. Та все ж мав розмову з Віталієм Руденчиком з Фішер. Він приїде до нас і привезе їй класичні лижеролери. Ті, що ми їй знайшли за допомогою Міністерства молоді та спорту дуже швидкі, і на трасі в Обертілліасі на них Ірині буде некомфортно. Ризиковано, так скажемо. По забезпеченню, майже все потрібно у всіх все є".

Джерело