За даними української сторони, на сьогодні у полоні загарбників перебувають 6 тисяч людей. Їх утримують як на території так званих "ЛНР" та "ДНР", так і  безпосередньо у РФ. Кількість російських військовополонених на території України точно не відома.

Про це повідомив адвокат і правозахисник Микола Полозов. в ефірі телемарафону "Freeдом".

Він також розповів, чому окупанти почали обмінювати військовополонених, які захищали Маріуполь, обороняючи "Азовсталь", незважаючи на шалену пропаганду з боку Росії.

Чи обміняють всіх полонених "азовців": адвокат розповів про наміри РФ

"Влада РФ має певні плани на них, у тому числі, фабрикацію якогось псевдотрибуналу. Зрозуміло, що тисячі людей через цей трибунал не пропустити. Йтиметься про командирів, можливо, про найбільш медійних відомих постатів. Щодо решти, швидше за все, їх обміняють", - сказав Полозов.

Нагадаємо, останній обмін - 144 на 144 - зумовлений третьою Женевською конвенцією, згідно з якою репатріація військовополонених провадиться до закінчення бойових дій, якщо вони важкопоранені або тяжкохворі.

Експерт також відповів, чи вдастся обміняти всіх "азовців".

"Не всіх "азовців" обміняють, а тільки частину, людей, які не підпадатимуть під інтереси російської влади", - сказав він.

Щодо умов, у яких містять полонених, за словами адвоката, відомо, що їх тримають у колоніях окремо від ув'язнених у кримінальних справах. Але є серйозна проблема із захопленими мирними громадянами, яких утримують без суду та слідства. Йдеться про сотні людей.

Нагадаємо, зросійського полону звільнили українських військових, серед яких - оборонці "Азовсталі": як це відбувалося (відео).

Читайте також:

"Пекло, що зійшло на землю": російські війська б’ють по "Азовсталі" з артилерії та авіації (відео)

"На що я сподіваюсь? На диво": захисники Маріуполя закликали "вищі сили" влаштувати евакуацію

"Десятки авіанальотів та обстрілів щогодини": у Мережі показали кадри над маріупольською "Азовсталлю"

Сотні поранених: "Азов" показав жахливі кадри, в яких умовах живуть українські захисники в Маріуполі (фото 18+)

Джерело